ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині заборонять ловити раки

Суспільство 2722
У серпні в раків наступає період линьки
У серпні в раків наступає період линьки. Фото: ілюстративне pixabay.com

Обмеження тимчасове.

З 1 серпня по 20 вересня цього року буде встановлено заборону на лов раків у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області. Як повідомляють у Хмельницькому рибоохоронному патрулі, мета заборони – захистити членистоногих на період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

«Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому такий процес, як скидання панциру є необхідним для розвитку особин. Під час линьки вони скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені», - пояснюють у пресслужбі.

У водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків - у травні та серпні. У різних типах водойм линька раків починається в різний час.

«Наприклад, раніше вона спостерігається в річках та їхніх притоках, пізніше - в заплавних озерах. Терміни линьки самців і самок можуть не збігатися (різниця може складати від 5-7 до 12-15 днів), - додають рибоохоронці. - Проте загальна тривалість линьки у представників однієї статі в тій же водоймі не перевищує одного місяця».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую