ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Нововведення у серпні: карантин у кольорах, реформа ринку газу

Суспільство 2501
В останній місяць літа на українців очікує чимало змін
В останній місяць літа на українців очікує чимало змін. Фото: ілюстративне з архіву

З 1 серпня 2020 року українці відчують багато змін у різних сферах життя.

Передовсім багато змін в станній місяць літа буде в економічній сфері. З серпня банкомати стануть необов'язковими, адже українці зможуть знімати готівку просто в касах закладів торгівлі. Також збільшиться тариф на електроенергію. Крім того, зміняться правила карантину. Усі ключові зміни, які очікують українців з 1 серпня –  в матеріалі 24 каналу.

Новий тариф на електроенергію

Постійні зміни тарифів вже стали звичною практикою в Україні. Цього разу НКРЕКП збільшує тариф Укренерго на передачу електроенергії. Нова ціна почне діяти вже з 1 серпня.

Всього тариф на передачу електроенергії зросте на 54,6%. Відтак, в останній місяць літа цей тариф становитиме 240 гривень 23 копійки за мегават-годину.

Реформа ринку газу

У питанні постачання газу теж варто готуватися до змін. З 1 серпня стартує останній етап реформи газового ринку. Це означає, що споживачі зможуть самостійно обирати собі постачальника. Ще одне нововведення – перехід до ринкової вартості газу.

«Відтепер ні «Нафтогаз», ні Кабінет Міністрів не встановлюватимуть ціну, як було раніше. Попередньо, це має призвести до здешевлення ціни, адже постачальники будуть зацікавлені залучити клієнтів. Що буде з тими, хто не обере постачальника? Для таких споживачів є так званий «постачальник останньої надії». Ним виступає державний «Нафтогаз». Він зобов'язаний постачати газ з нульовою націнкою впродовж 60 діб. За цей час споживач має обрати собі комерційного постачальника», - пояснюють у виданні.

Карантин по-новому

Ще одна тема, яка чи не найбільше цікавить українців упродовж останньої половини року. Кабінет Міністрів України продовжив карантин до 31 серпня, але з 1 серпня почнуть діяти нові правила для нього.

Починаючи з останнього місяця літа, регіони України будуть поділені на чотири кольорові зони за рівнем поширення коронавірусу. Від "зеленої зони", де ситуація найбільш сприятлива, до "червоної", де вона найгірша.

Колір кожної зони залежатиме від рівня заповненості ліжок, кількості тестувань на 100 тисяч громадян, відсотка виявлення хворих і динаміки захворюваності. Від кольору залежатиме рівень карантинних обмежень у кожній області.

Бізнес по-новому

З 1 серпня 2020 року бізнес зможе замість традиційних касових апаратів (реєстраторів розрахункових операцій – РРО) використовувати програмні касові апарати (програмні РРО).

При цьому програмний РРО від Державної податкової служби буде повністю безкоштовним, а встановити його можна на смартфон, планшет, комп'ютер чи інший пристрій, який має ОС Android та Windows і підключений до інтернету. Про це пише "Економічна правда".

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую