ye-logo.v1.2

У Хмельницькому презентували книгу про подружжя педагогів

Суспільство 2206
Презентація в рідному Зінькові відбулася ще в березні, а в Хмельницькому, через карантинні обмеження, лише 30 липня
Презентація в рідному Зінькові відбулася ще в березні, а в Хмельницькому, через карантинні обмеження, лише 30 липня. Фото: надане організаторами презентації

«Два портрети у дзеркалі часу» містять 77 спогадів про подружжя Кабачинських.

В обласному центрі презентували книгу “Два портрети у дзеркалі часу”. Це книга спогадів про подружжя педагогів – Іллю Володимировича та Олену Кирилівну Кабачинських із старовинного подільського містечка Зіньків.

У книзі зібрано 77 спогадів зіньківчан і вихідців із Зінькова, які сьогодні мешкають у 7 країнах світу. Це спогади насамперед про педагогів Кабачинських, які зіграли непересічну роль у житті Зінькова: Ілля Володимирович 25 літ, з 1961 до 1986 року, був директором Зіньківської середньої школи, а Олена Кирилівна 24 роки викладала в ній українську мову і літературу. Ці люди в буквальному сенсі віддали своє життя дітям: адже серце директора найкращої в усі ті роки школи Віньковецького району зупинилося від постійних перевантажень у 55 літ. Через кілька днів, 2 серпня 2020 року, на Іллі, Ілля Володимирович Кабачинський міг би відзначати 90-річчя від дня народження – якби жив... Натомість цього року побачила світ лише книга спогадів про нього, його рід і родину, про справу його життя – створення такої сільської школи, яка за якістю знань, умінь і навичок, які надавалися тут школярам, не поступалася кращим міським школам.

Це унікальне видання. 352 сторінки. Понад 300 фотознімків, які відбивають ціле сторіччя з життя Зінькова і довколишніх сіл, демонструють не лише рід Кабачинських починаючи з середини 18-го століття, а й багато інших родин, які жили і живуть у цьому містечку. Кожен із 77 споминів не тільки вносить свій штрих до загальної картини життя Зінькова в другій половині 20-го століття, а й дає повне уявлення про автора спогаду – від фотографії до біографії, таким чином ще більше залюднюючи і олюднюючи книгу, показуючи життя України і українців через реальних звичайних людей і їхні долі. Особливої уваги удостоєна Зіньківська середня школа: в книзі представлений весь педагогічний колектив, який працював тут у 1960-1980-х роках, розказано про найпомітніші тогочасні події в житті школи і містечка, через розповіді та світлини показано цілі портретні галереї зіньківчан. Хоч книга документальна, та читається, як художня, – так легко і вільно написана, такі яскраві колоритні постаті оживають на її сторінках. 

У книзі зібрані спогади про педагогів Кабачинських. Фото надане організаторами презентації.

Організували ж презентацію книги – діти Кабачинських: заслужена журналістка України, кавалер ордена княгині Ольги Світлана Кабачинська, доктор історичних наук, професор Національної академії прикордонних військ України Микола Кабачинський та зять – доктор історичних наук, професор Хмельницького національного університету Микола Олійник.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую