ye-logo.v1.2
29 Вересня, 2020

В області стартує сезон полювання

Суспільство 794
Браконьєри, і всі ті, хто незаконно здобуває дичину, - відповідатимуть перед судом
Браконьєри, і всі ті, хто незаконно здобуває дичину, - відповідатимуть перед судом. Фото: ілюстративне з oxu.az

Полювати можуть особи, які мають відповідні документи.

Завтра, 8 серпня, на Хмельниччині стартує мисливський сезон. Традиційно він розпочинається із полювання на пернату дичину.

Саме цей вид полювання є одним із найпопулярніших. В управлінні лісового та мисливського господарства області кажуть, що щорічно посвідчення мисливця отримує понад 12 тисяч жителів області, а усього їх на Хмельниччині понад 29 тисяч.

«Загальна площа мисливських угідь області — більше одного мільйона гектарів. Полювати дозволено лише на територіях мисливських господарств, яких в області є 34», - каже заступник начальник відділу обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Красов. Дозволяється висліджувати качку, лиску, кулика, голуба, гуску, куріпку сіру, фазана, перепела, норця великого. Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день не повинна перевищувати 15 голів, з них: качок – 5, норця великого – 2, лиски – 6, кулика – 10, голубів – 10, гусок – 3, куріпок сірих – 3, перепелів – 15».

Перед початком сезону всі мисливці повинні пройти інструктаж з техніки безпеки при поводженні зі зброєю і здійснення полювань та отримати пакет документів: посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка), дозвіл на право користування мисливською зброєю, паспорт на мисливських собак.

«Основні порушення в сезон полювання - це відсутність посвідчення мисливця та контрольної картки добутої дичини, - розповідає Віталій Миколайович. - Також звіролови Хмельниччини грішать тим, що не мають дозволу на зброю, чи на мисливську собаку, або відсутня ліцензія на добування мисливських тварин. Тих, хто не дотримуватиметься правил, чекає штраф від 102 до 1020 гривень (на посадових осіб від 510 до 1530 гривень). Браконьєри, і всі ті, хто незаконно здобуває дичину, - відповідатимуть перед судом. Минулого року на Хмельниччині було складено 164 протоколи про порушення правил полювання. Накладено штрафів на суму 33 тисячі 837 гривень».

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» цього року на Хмельниччині встановлено такі терміни проведення полювання:

• на пернату дичину (гусей, норця великого, качок, лиску, куликів) — з 16-ї години 8 серпня і до 27 грудня 2020 року включно;
• на голубів, перепілку — з 16-ї години 8 серпня і до 1 листопада 2020 року включно.

Полювання забороняється:

• на відтворюючих ділянках;
• на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей;
• на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями або шротом діаметром понад 5 мм;
• у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);

• на пернату дичину методом нагінки з виставленням номерів;
• з під’їзду на автотранспорті, а також плавучих засобів із працюючим двигуном;
• з не мисливської, пневматичної, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазином більш як на два патрони;
• транспортування або перенесення добутих тварин чи їхніх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую