ye-logo.v1.2

Хмельниччина залишається у «зеленій» зоні: міністр вибачився за технічну помилку

Суспільство 9145
У Хмельницькій області поки не посилюватимуть карантинні заходи
У Хмельницькій області поки не посилюватимуть карантинні заходи. Фото: ілюстративне pixabay.com

За словами Максима Степанова, віднесення деяких областей до зон з посиленням карантинних заходів є технічною помилкою.

Сьогодні, 7 серпня, пройшло засідання державної комісії з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій. Її члени переглянули віднесення областей та населених пунктів країни до різних «кольорових» зон епідеміологічної небезпеки, які означають певні карантинні обмеження. А після засідання комісії міністр охорони здоров’я України Максим Шмигаль, вибачився за технічну помилку, яка сталася вранці. Зокрема, частину районів Хмельницької області віднесли до «жовтої» зони.

Хоча раніше представники Хмельницької облдержадміністрації припускали, що область можуть віднести до «жовтої» або «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки, на Хмельниччині досі залишається «зелений» рівень. Про це свідчить мапа Центру громадського здоров’я України та інформація Міністерства здоров’я. Згідно з останньою, наша область не підпадає під параметри посилення карантинних заходів.

А ось цього дня з мапою Центру громадського здоров’я було не все так просто… На ній деякі райони та населенні пункти області були позначені як «жовті» зони. Серед них Хмельницький та навіть Чемеровецький район, де нині зафіксований лише один хворий на COVID-19. Однак пізніше Хмельниччина знов опинилася у «зеленій» зоні.

Вранці деякі частини Хмельниччини віднесли до «жовтої» зони. Скрін карти від ЦГЗ МОЗ України
За остаточним варіантом Хмельницька область залишається повністю «зеленою». Скрін карти від ЦГЗ МОЗ України

Під час брифінгу міністр Максим Степанов пояснив, що це була технічна помилка. Й він вибачився за працівника Центру громадського здоров’я, який її допустив.

«Він здійснював ті чи інші моделювання й ця інформація опинилася на ресурсі Центру громадського здоров’я. Далі її розповсюдили журналісти. Зі свого боку хочу вибачитися за цю технічну помилку, яку допустив один з працівників», — заявив Максим Степанов.

Також він розповів, що на засіданні державної комісії з 8 серпня Луцьк буде переведений з «червоного» у «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки, а Тернопіль — з «червоного» у «жовтий».

Нагадаємо, кореспонденти сайту «Є» перед поясненнями Максима Степанова спробували дізнатися думку голови Хмельницької облдержадміністрації Дмитра Габінета, чому деякі райони та міста краю були переведенні у «жовту» зону. Він сказав, що не бачив тієї мапи й потрібно дочекатися засідання державної комісії. За його словами, карта не є офіційним джерелом інформації.

«Я карти не переглядаю, а читаю документи. Тому зазначу, поки що рішення відносно Хмельницької області та окремих її територій не приймалося. А якщо якась особа відповідає за інформаційну складову в певній структурі вчинила дії, які помилково показали Чемеровецький район як «жовтий», то це питання до цієї особи», — заявив Дмитро Габінет.

Також нагадаємо, що «зелений рівень» епідеміологічної небезпеки передбачає збереження певних карантинних обмежень. Зокрема, перебування у громадських місцях та транспорті у вдягненій захисній масці або респіраторі.

До теми: «Якщо нам придумають «червоний» рівень, ми тоді будемо приймати своє рішення», - Симчишин

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую