ye-logo.v1.2
29 Вересня, 2020

Хмельницький та ряд районів стали «жовтими» зонами, а потім знову «зеленими»

Суспільство 6703
7 серпня ряд районів Хмельниччини на карті від ЦГЗ опинилися в \
7 серпня ряд районів Хмельниччини на карті від ЦГЗ опинилися в "жовтій" зоні. Але згодом - знову в "зеленій". Фото: Скрін карти від ЦГЗ МОЗ України.

Голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет каже, що потрібно вірити офіційним документам, а не картам.

Сьогодні, 7 серпня, оновилася мапа епідемічних показників на рівні районів та міст обласного значення від Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я. І на ній Хмельницький та декілька районів, які до цього були в «зеленій» зоні, перейшли до «жовтого».

Окрім обласного центру, до «жовтої» зони потрапили Білогірський, Волочиський, Красилівський, Теофіпольський та Чемеровецький райони. І, що цікаво, Чемеровеччина, станом на ранок 7 серпня, має лише одну людину, яка хворіє на COVID-19.

То чому так сталося? Журналіст сайту «Є» спробував дізнатися думку з цього приводу в голови Хмельницької облдержадміністрації Дмитра Габінета, який сьогодні провів свій брифінг. Та, за словами Дмитра Анатолійовича, він не бачив такої мапи, та зауважив, що ще не відбулося Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка і встановлює «кольорові» зони в регіонах. 

Згодом, голова ОДА знову повернувся до цієї теми. «Я не знаю, що розмістив Центр громадського здоров’я. Сьогодні о 17.00 відбудеться засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке і прийматиме рішення. Це рішення обов’язкове до виконання. Карта, розміщена на будь-якому сайті, не є офіційним джерелом інформації нормативного характеру. Тому я карти не переглядаю, а читаю документи. Тому зазначу, поки що рішення відносно Хмельницької області та окремих її територій не приймалося. А якщо якась особа відповідає за інформаційну складову в певній структурі вчинила дії, які помилково відобразили Чемеровецький район як жовтий, то це питання до цієї особи. Карта не є офіційним документом», - заявив Дмитро Габінет. Утім, згодом, карта Центру громадського здоров’я оновилася і вся Хмельницька область знову стала «зеленою». Але вже після 17.00, коли центральна комісія проведе своєї засідання, на мапі можу знову змінити кольори.

Усі райони та міста Хмельниччині знову в "зеленій" зоні. Та чи надовго? Скрін карти від ЦГЗ МОЗ України.

Нагадаємо, у «зеленій» зоні потрібно носити маски у громадських місцях, на масових заходах можливо збиратися не більше 1 особи на 5 квадратних метри, кінотеатри й театри можуть заповнюватися не більше як на 50%, а перевезення пасажирів у громадському транспорті – лише за кількістю місць для сидіння.

У «жовтій» зоні додаються додаткові обмеження - заборона відвідувати установи соціального захисту, де перебувають люди похилого віку.

У «помаранчевій» до обмежень «зеленої» та «жовтої» зон додаються заборони працювати закладам розміщення (хостелам, турбазам тощо, крім готелів), розважальним закладам та ресторанів вночі, планові госпіталізації, прийом нових змін в дитячі табори. Існує і обмеження масових заходів – на 1 людину має бути не менше 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

У «червоній» зоні додається ще заборона на роботу громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність ТРЦ, кафе і ресторанів.

Читайте також: «Якщо нам придумають «червоний» рівень, ми тоді будемо приймати своє рішення», - міський голова Хмельницького

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую