ye-logo.v1.2

Навчання в умовах пандемії: масками школярів мають забезпечити батьки

Суспільство 9465
Пандемія диктує правила поведінки під час навчального процесу
Пандемія диктує правила поведінки під час навчального процесу. Фото: pixabay.com

Температуру учням міряти не будуть.

Більше ніж за тиждень навчальний процес має відновитись в усіх школах міста Хмельницького. Незвичним як для учителів, так і для учнів стане обов’язкове дотримання протиепідеміологічних заходів, зокрема носіння маски, вимірювання температури та дезінфекція. У Міністерстві освіти та науки розробили рекомендації того як відбуватиметься навчальний процес аби мінімізувати поширення COVID-19. А от яка ситуація із підготовкою до 1 вересня на місцях, розповіла сайту «Є» виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Надія Балабус.

Які особливості навчання у період карантину?

- Навчання має відбуватись з дотримання протиепідеміологічних норм. Температурний скринінг, згідно із постановою головного санітарного лікаря країни, передбачений лише для працівників закладу. Тобто учням не обов’язково міряти температуру. Можуть школи запроваджувати таку практику вимірювання й учням, але це на їх розсуд. Дезінфектори будуть стояти на вході в приміщення, а також у всіх туалетах.

Місто уже закупило для навчальних закладів засоби індивідуального захисту та дезінфектори?

- Зараз якраз відбувається цей процес. Станом на кінець тижня будемо мати чітку картину, що ми завезли і що є. Далі будемо корегувати по потребі. Хочу наголосити, що міська рада і дирекція школи забезпечує масками лише своїх працівників. Немає вимоги забезпечувати учнів, тому відповідальність за дотримання маскового режиму учнем покладається на батьків. Вони повинні забезпечити свою дитину на день необхідною кількістю засобів індивідуального захисту.

На уроках діти будуть сидіти без масок, а на коридорах їм доведеться їх одягти. Хто контролюватиме, щоб учень дотримувався цих правил?

- Слідкуватиме за цим класний керівник, є чергові вчителі на коридорах, працівники охорони.

У місті батьки говорять про те, що нібито діти з 1 вересня будуть навчатись у три зміни, аби мінімізувати контакти ?

-Ні, такого не буде. Наразі рекомендовано корегувати розклад уроків аби розмежувати скупчення дітей на коридорах. Це буде таким чином, наприклад, в одних урок закінчуватиметься на п’ять хвилин раніше, в інших на п’ять хвилин пізніше. Поки школи вивчають таку можливість, наскільки вони зможуть організувати це все, щоб не було хаосу і все-таки зменшити наплив діток на коридорах і контакт між ними. Така ж схема розмежування у часі працюватиме і в їдальнях.

В області стрімко зростає захворюваність на коронавірус, чи є в департаменту освіти алгоритм на той випадок, коли ми потрапимо у «помаранчеву» зону, адже тоді будуть правила ще жорсткіші?

- Ми будемо реагувати по ситуації. Зараз готуємося до різних форм навчання — і до дистанційного і до змішаного (поєднання традиційної та онлайн-освіти). Пропрацьовуємо всі варіанти. Але не бачу доцільності у змішаному навчанні, бо діти всеодно будуть контактувати, якщо вони хоча б раз на тиждень приходитимуть в школу. Тому вирішуватимемо по ситуації і, сподіваємось, що не буде таких значних коливань захворюваності. В іншому випадку – у нас вже є досвід швидкого переходу на дистанційне навчання. Тим більше зараз впроваджується в усіх школах міста єдина навчальна платформа для електронного журналу, щоденника, ведення відеоуроків. Маємо надію, що педагоги зможуть її швидко освоїти і дистанційне навчання вийде на зовсім інший рівень.

Поки розробники надали нам можливість користуватись програмою безкоштовно, аби вивчити її та пристосуватись. Учителі мають зрозуміти, чи вона їм подобається і чи є зручною. Якщо все буде добре, ймовірно, працюватимемо із нею на постійній основі вже з нового року.

Читайте також: В Україні визначились, як навчатимуться діти з 1 вересня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую