ye-logo.v1.2

Кабмін продовжив карантин та посилив обмеження для «зеленої зони»

Суспільство 3764
Урядовці вирішили запровадити жорсткіші обмеження для «зеленої» зони епідеміологічної небезпеки
Урядовці вирішили запровадити жорсткіші обмеження для «зеленої» зони епідеміологічної небезпеки. Фото: ілюстративне pixabay.com

Цього разу дію «кольорового» карантину продовжили на два місяці.

Сьогодні, 26 серпня, члени Кабміну проголосували за чергове продовження карантину на всій території України. Цього розу його дію продовжили на два місяці. Крім того, уряд вирішив запровадити кілька змін до карантинних заходів.

Під час засідання уряду міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що через зростання в Україні захворюваності на коронавірус карантин буде продовжено на два місяці — до 31 жовтня. Це означає, що до того часу зберігатиметься поділ країни на «кольорові» зони епідеміологічної небезпеки, які передбачають власні обмеження.

Однак на цьому карантинні новації урядовців не вичерпалися. Кабмін вирішив посилити обмежувальні заходи для «зеленої», тобто найм’якішої, зони епідеміологічної небезпеки.

«Посилення карантинних заходів для «зеленої» зони теж пов’язане з різким ростом захворюваності на коронавірус. Наші епідеміологічні розслідування показали, завдяки чому ми фіксуємо такі показники», — пояснив Максим Степанов.

За його словами, у «зеленій» зоні буде заборонено проведення дискотек, роботу нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля. Також урядовці вирішили заборонити проведення концертів. Виключенням з цього правила є заклади культури, для яких концертна діяльність впродовж останнього року є основним видом діяльності.

«Крім того, цією постановою пропонується надати доступ органам місцевого самоврядування до електронного сервісу «Дій вдома» для здійснення поточного контролю осіб, які підлягають самоізоляції або обсервації, а також людей, які порушили правила карантину. Надзвичайно важливо своєчасно виявляти контактних осіб хворих на коронавірус», — додав Максим Степанов.

На час написання матеріалу цієї постанови ще не було опубліковано на сайті Кабміну. Її остаточний текст можуть ще доопрацювати.

Нагадаємо, напередодні сайт Офісу президента повідомляв про бажання продовжити дію карантину до 1 листопада. Востаннє Кабмін продовжував дію карантину 22 липня. Тоді планувалося, що він триватиме до 31 серпня.

Також нагадаємо, з 24 серпня у деяких частинах Хмельницької області почав діяти «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Його державна комісія запровадила у містах Хмельницький, Нетішин і Славута, а також — у Білогірському, Волочиському, Красилівському, Летичівському, Новоушицькому, Славутському та Старосинявському районах.

«Жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки наразі передбачає заборону роботи хостелів, відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, розважальних закладів і закладів громадського харчування з 24-ї години до 7-ї ранку. Крім того, за таких умов у закладах громадського харчування не можна проводити будь-які масові заходи для 20 і більше відвідувачів. Послаблення цих карантинних заходів можливе не раніше, ніж через 14 днів з дати їх запровадження.

Читайте також: Умови навчання під час карантину планують змінити

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую