ye-logo.v1.2

Нові правила карантину: у міністерстві повідомили, як запроваджуватимуть «кольорові» зони

Суспільство 3689
Послаблення карантинних заходів переглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів
Послаблення карантинних заходів переглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів. Фото: ілюстративне pixabay.com

Рівні епідеміологічної небезпеки у населених пунктах визначатимуть за кількістю нових хворих на сто тисяч населення.

Пресслужба Міністерства охорони здоров’я України розповіла подробиці нової постанови Кабміну щодо дії карантину, яку урядовці прийняли 12 серпня. У ній передбачено, що запровадження кожної «кольорової» зони залежатиме від певної кількості нових випадків COVID-19 на сто тисяч населення впродовж 14 днів.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, для населених пунктів рівень епідеміологічної небезпеки визначатимуть за кількістю проведених впродовж семи дні тестів на коронавірус методами ПЛР та ІФА й кількості нових випадків захворювання на сто тисяч населення, виявлених впродовж 14 днів. Саме останній показник зазнав найбільше змін. Зокрема, запровадження «жовтої», «помаранчевої» та «червоної» зон передбачає певну кількість нових пацієнтів.

Отож, «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки запроваджуватимуть в обласних центрах, районах та містах обласного значення з населенням менше, ніж 70 тисяч людей, якщо впродовж 14 днів на сто тисяч населення буде зафіксовано від 40 до 120 нових випадків COVID-19. Для інших адміністративно-територіальних одиниць — від 40 до 80 нових випадків на сто тисяч населення.

«Жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки передбачає заборону роботи хостелів, відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, розважальних закладів і закладів громадського харчування з 24-ї години до 7-ї ранку. Крім того, за таких умов у закладах громадського харчування не можна проводити будь-які масові заходи для 20 і більше відвідувачів.

Кольорові «зони» епідеміологічної небезпеки визначатимуть за трьома показниками. Інфографіка: facebook.com/moz.ukr
Кожен рівень передбачає певні карантинні обмеження. Інфографіка: facebook.com/moz.ukr

«Помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки настає в обласних центрах, районах та містах обласного значення з населенням менше, ніж 70 тисяч людей, якщо впродовж 14 днів на сто тисяч населення буде зафіксовано від 120 до 240 нових випадків COVID-19. Для інших адміністративно-територіальних одиниць цей показник становить від 80 до 160 нових випадків на сто тисяч населення.

Якщо запроваджують цей рівень епідеміологічної небезпеки, настає заборона на планову госпіталізацію пацієнтів, діяльність закладів з розміщення людей, крім готелів, роботу закладів громадського харчування та розважальних закладів у нічний час, прийом нових змін у дитячі табори. Також передбачена низка обмежень. Наприклад, у громадському транспорті та закладах громадського харчування має бути заповнено не більше половини місць. Торгово-розважальні центри, заклади побутового обслуговування, спортзали, фітнес-центри, бібліотеки та музеї можуть працювати, якщо для перебування одного відвідувача буде забезпечено не менше десяти квадратних метрів. А масові заходи можуть проводитися, якщо на 20 квадратних метрах перебуватиме не більше однієї людини або загалом не більше 220 громадян. Натомість відвідування закладів освіти має проходити групами людей, які не перевищують 20 осіб. Виключенням з цього правила є заклади дошкільної, середньої позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

До теми: В Україні визначились, як навчатимуться діти з 1 вересня

А «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки запроваджуватимуть в обласних центрах, районах та містах обласного значення з населенням менше, ніж 70 тисяч людей, якщо впродовж 14 днів на сто тисяч населення буде зафіксовано понад 240 нових випадків COVID-19. Для інших адміністративно-територіальних одиниць — понад 160 нових випадків на сто тисяч населення.

«Червоний рівень» передбачає найбільш жорсткі карантинні обмеження. Зокрема, заборонена робота громадського транспорту, відвідування закладів освіти, ТРЦ, кафе, ресторанів, кінотеатрів, спортивних залів та посадка на міжобласний транспорт. Однак висадка людей дозволена. За таких умов перетин меж «червоної» зони можливий лише на власному транспорті. Проте в авто має бути не більше п’яти людей без врахування дітей до 14 років.

Запроваджуватиме рівні епідеміологічної небезпеки державна комісія з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій кожні сім днів. Однак послаблення карантинних заходів переглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів.

Читайте також: Хмельниччина залишається у «зеленій» зоні: міністр вибачився за технічну помилку

Нагадаємо, 12 серпня Кабмін прийняв постанову, яка визначає правила запровадження «кольорових» зон епідеміологічної небезпеки. Тепер вони визначатимуться не за чотирма, а трьома показниками. Крім нових випадків COVID-19 на сто тисяч населення, для населених пунктів залишається в силі показник проведення тестів на коронавірус методами ПЛР та ІФА. Він має становити не менше 24 тестувань на 100 тисяч населення впродовж семи днів. А загалом для областей «кольорові» зони визначатимуть, ґрунтуючись на заповненні ліжок у медзакладах хворими на COVID-19. Якщо п’ять днів поспіль вони заповнені на 50 відсотків, то на території всього регіону встановлюється «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки. А «червоний» рівень запроваджується за умови заповнення 75 відсотків ліжок.

Читайте також: Мільйони щомісяця: в ОДА розповіли, у скільки освітнім закладам обійдуться карантинні заходи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую