ye-logo.v1.2

«Пакунок малюка» монетизували: як оформити допомогу жителям області

Суспільство 6878
На Хмельниччині ще є 705 бебі-боксів
На Хмельниччині ще є 705 бебі-боксів. Фото: ілюстративне з antoninska.gromada.org.ua

Батьки замість бебі-боксу отримають п’ять тисяч гривень.

«Пакунки малюка», які отримували матері після народження дитини, закінчуються. Замість бебі-боксу, новоспечені батьки отримуватимуть грошову компенсацію у вигляді 5 тисяч гривень. 

З першого вересня цей механізм запрацював і вступив в дію. Однак, остаточного переходу на новий вид допомоги від держави, жителям області очікувати не варто, принаймні найближчі декілька тижні.

«На Хмельниччині ще є 705 бебі-боксів. Усі вони розподілені по пологових будинках області. Лише коли вони будуть роздані, батьки, яким не вистачить «пакунків малюка», можуть претендувати на грошову компенсацію», - каже начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім'ї обласного департаменту соцзахисту Вадим Маруняк.

Для отримання грошової допомоги батькам, яким не вистачить «пакунку малюка» потрібно буде звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання і надати такі документи:

• заяву із зазначенням реквізитів спеціального рахунка (потрібно відкрити соціальну картку для виплат «Пакунок малюка» в АТ КБ «ПриватБанк»);
• копію свідоцтва про народження дитини;
• копію ідентифікаційного коду;
• довідку з пологового будинку про неотримання пакунку малюка під час виписки.

«Заяву із зазначеними документами до управління можна надіслати в електронному вигляді, через Укрпошту або звернутись особисто одному з батьків дитини, - каже Вадим Маруняк. - Одноразова допомога надається на кожну народжену дитину для придбання дитячих товарів: засобів догляду та гігієни, одягу, взуття, дитячого харчування, іграшок, посуду, текстилю для дітей та товарів для породіллі при умові якщо звернення за нею надійде не пізніше 12 місяців з дня народження дитини. Якщо отримувач протягом року не використав кошти на придбання визначених товарів банк самостійно поверне кошти на рахунок Мінсоцполітики».

У Мінсоцполітиці повідомляють, що використати кошти можна буде на придбання зазначених товарів лише у закладах торгівлі, які внесені до реєстру учасників пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка».

«Наразі такий реєстр лише формується. Тому переглянути список магазинів поки що неможливо. Найближчим часом він з’явиться на офіційних сайтах Мінсоцполітики та АТ «КБ «ПриватБанк».

Читайте також: Іуліта та Сєрафім: як називали своїх дітей хмельничани у серпні

Коментарі:

Денис Остроградский 02.02.2021 14:07

Ми тут купили по програмі Пакунок малюка https://wunderkind.pp.ua/product-category/pakunok-malyuka/

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую