ye-logo.v1.2

Хмельницький сміттєпереробний завод: Європейський банк погодився дати місту кредит

Суспільство 1901
ЄБРР має дати кредит КП «Спецкомунтранс» під гарантії Хмельницької міської ради
ЄБРР має дати кредит КП «Спецкомунтранс» під гарантії Хмельницької міської ради. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Попередньо наступного місяця міський голова планує підписати необхідну кредитну угоду.

Вчора, 2 вересня, рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку погодила надати кредит хмельницькому комунальному підприємству «Спецкомунтранс». Отримані кошти місто має спрямувати на будівництво сміттєпереробного заводу та рекультивацію полігону твердих побутових відходів. Про це інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив старший радник зі зовнішніх зав’язків ЄБРР Антон Усов.

За інформацією «Інтерфакс-Україна», загальний розмір кредиту становить 28 мільйонів 500 тисяч євро. Ці кошти нададуть КП «Спецкомунтранс» під гарантії Хмельницької міської ради в рамках програми «Зелені міста 2».

Проєкт складатиметься з двох етапів. Перший передбачатиме реконструкцію нинішнього полігону твердих побутових відходів, будівництво нової карти сміттєзвалища за стандартами Європейського Союзу, придбання нового обладнання та поліпшення системи збору побутових відходів. А другим етапом стане безпосереднє будівництво сміттєпереробного заводу.

«Очікується, що реалізація проєкту скоротить викиди вуглекислого газу на 100 тисяч тонн на рік. Виторг КП «Спецкомунтранс» у 2019 році зріс на 53,8 відсотка до 60,7 мільйона гривень, а у 2018-у чистий збиток зі 120 тисяч гривень змінився чистим прибутком в 110 тисяч гривень», — додають в «Інтерфакс-Україна».

До теми: Гора з деревами замість сміттєзвалища: як у Хмельницькому боротимуться з відходами

Нагадаємо, щоб отримати згоду ради директорів ЄБРР, 28 серпня депутати Хмельницької міської ради проголосували за погодження кредитних умов. Згідно з ними, 28 мільйонів 500 тисяч євро нададуть обласному центру на 13 років. З них три роки будуть пільговими, тобто можна не сплачувати тіло кредиту, а лише відсотки. Далі він має погашатися двадцятьма рівними платежами кожні пів року. Відсоткова ставка може коливатися. Проте вона не може перевищувати 5,75 відсотка річних. Навпаки вона може навіть зменшуватися відповідно до кредитного рейтингу Хмельницького та результатів діяльності КП «Спецкомунтранс».

Під час голосування Хмельницький міський голова Олександр Симчишин зазначив, що вразі позитивного рішення ЄБРР він планує підписати кредитну угоду 7-10 жовтня.

До теми: Гуфі та небезпечні відходи: як у Хмельницькому впроваджують сортування сміття

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую