ye-logo.v1.2

Будівництво сміттєпереробного заводу: Хмельницький погодився взяти кредит ЄБРР

Суспільство 3424
Якщо місто вчасно отримає кредит цієї фінансової установи, то це підприємство може запрацювати до кінця 2022 року
Якщо місто вчасно отримає кредит цієї фінансової установи, то це підприємство може запрацювати до кінця 2022 року. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Кредит на сміттєпереробний завод міська рада погодилася взяти на 13 років.

Сьогодні, 28 серпня, на позачерговій сесії Хмельницької міської ради депутати погодилися з кредитними умовами Європейського банку реконструкції та розвитку. Це рішення дало змогу наблизитися до отримання кредиту та гранту від цієї фінансової організації для будівництва комунального сміттєпереробного заводу.

За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, голосування за це рішення стало однією з причин скликання позачергової сесії міськради. У Лондоні 2 вересня рада директорів ЄБРР має провести засідання й остаточно вирішити питання виділення обласному центру кредиту на будівництво сміттєпереробного заводу. Для цього було потрібно, щоб депутати міської ради погодилися з кредитними умовами.

«Вважаю, що на 99 відсотків рішення ради директорів буде позитивними для Хмельницького, — розповідає Олександр Симчишин. — Зазвичай ЄБРР доводить подібні проєкти до фінальної стадії, якщо дійсно планує виділяти кредит. Якщо рішення буде позитивним, плануємо підписати кредитну угоду орієнтовно 7-10 жовтня».

Також міський голова переконаний, що отримання кредиту ЄБРР наразі є єдиною можливістю для Хмельницького збудувати власний сміттєпереробний комплекс.

Згідно з проголосованим рішенням, кредит ЄБРР отримає комунальне підприємство «Спецкомунтранс» під гарантії Хмельницької міської ради. Його загальний розмір складатиме до 28 мільйонів 500 тисяч євро, які будуть спрямовані на будівництво сміттєпереробного заводу. Заплановано, що ці кошти будуть надані місту трьома траншами: 13 мільйонів євро, 10 мільйонів 500 тисяч євро та 5 мільйонів євро.

У кредитних умовах вказано, що ці кошти будуть надані обласному центру на 13 років. З них три роки будуть пільговими, тобто можна не сплачувати тіло кредиту, а лише відсотки. Далі він має погашатися двадцятьма рівними платежами кожні пів року.

Відсоткова ставка може коливатися. Проте вона не може перевищувати 5,75 відсотка річних. Натомість ця ставка може навіть зменшуватися відповідно до кредитного рейтингу Хмельницького та результатів діяльності КП «Спецкомунтранс».

Крім того, в кредитній угоді передбачено п’ять мільйонів євро безповоротного гранту на рекультивацію та подальше закриття нинішнього полігону твердих побутових відходів.

Отож, за це рішення «за» проголосував 31 депутат міської ради з 33 зареєстрованих. Також один обранець утримався, а інший — не голосував.

Нагадаємо, цього червня сайт «Є» писав доволі детальний матеріал присвячений будівництву у Хмельницькому сміттєпереробного заводу: про його необхідність, специфіку переробки побутових відходів та шлях обласного центру до отримання кредиту ЄБРР. Якщо місто вчасно отримає кредит цієї фінансової установи, то це підприємство може запрацювати до кінця 2022 року. А за грантові кошти нинішнє сміттєзвалище планують перетворити на зелену гору з висадженими деревами.

До теми: Гуфі та небезпечні відходи: як у Хмельницькому впроваджують сортування сміття

Коментарі:

Віталій Українець 29.08.2020 08:29

Місце біля Л.Гринівців вибрано невдало.вітсутня дорога.немає згоди громади-буде страйк! Завод має бути поруч з полігоном. Мати потужність переробити існуючу гору та заробляти на прийомці з інших регіонів сміття!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую