ye-logo.v1.2

Кілька сотень курсантів прикордонної академії присягнули народові

Суспільство 1430

Урочистості довелося проводити з дотриманням карантинних заходів.

Сьогодні, 5 вересня, у Національній академії Держприкордонслужби імені Богдана Хмельницького понад три сотні курсантів першого курсу урочисто склали Військову присягу. Попри це кількість гостей була обмеженою. Родичі курсантів могли спостерігати за урочистостями за парканом або за допомогою онлайн-трансляцій. Причиною таких обмежень став карантин. Крім того, усі присутні були вдягнені у захисні маски. Втім, це не зменшило значущості цього дня для самих курсантів.

«Я обрала для навчання Національну академію, бо з дитинства звикла до дисципліни, а військова служба — це престижно. Крім того, мені подобається те, що я допомагатиму захищати Україну, — розповідає курсантка Аліна Овченюк з Нетішина. — Насправді поступити сюди було не надто важко, адже я багато років займаюся спортом. Але сьогодні трішки хвилююся, бо присяга — це дуже відповідальний крок».

Сьогодні на вірність народові України присягнуло 310 курсантів
З-поміж них — 54 дівчини
Через карантин усім довелося бути вдягненими у захисні маски
«Мені подобається те, що я допомагатиму захищати Україну», — курсантка Аліна Овченюк з Нетішина

За словами ректора Національної академії Держприкордонслужби імені Богдана Хмельницького, генерал-майора Олександра Луцького, наразі до навчального закладу поступило 372 курсанти. З-поміж них — 54 дівчини. Проте сьогодні присягу приймало 310 курсантів, адже решта вже є військовослужбовцями. Найпопулярнішими спеціальностями стали правоохоронна діяльність і філологія.

«Загалом з кожним роком ми збільшуємо кількість набору курсантів. Крім того, цього року з дозволу голови Держприкордонслужби України ми набрали на спеціальність «Безпека державного кордону» 15 дівчат. Раніше — це була суто чоловіча галузь», — зазначив Олександр Луцький.

Урочистості традиційно розпочалися з винесення бойового прапора
Далі розпочалася церемонія складання Військової присяги
Кожен з курсантів зачитав її текст, присягнувши народові України
Виголосивши присягу, курсанти ставили свої підписи

Після складання Військової присяги на вірність народові України капелан Даниїл Тарнавський промовив молитву за прикордонників та звернувся з невеликою проповіддю до курсантів і їхніх викладачів. Крім того, не обійшлося без вручення нагород і присвоєння нових звань для працівників Національної академії.

На завершення урочистостей пам’ять про полеглих захисників України вшанували покладанням квітів.

Також під час урочистостей не обійшлося без вручення нагород і чергових звань працівникам Національної академії
Завершився захід покладанням квітів

Як саме проходили урочистості ви можете поглянути на власні очі завдяки запису онлайн-трансляції від кореспондентів сайту «Є»

Читайте також: Деталі будівництва хмельницького сміттєпереробного заводу розповіли у «Розумному довкіллі»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую