ye-logo.v1.2
23 Лютого, 2020

На Ярмолинеччині двоє школярів майже всю ніч катували 90-літню бабусю

Суспільство 5136 2
Цим шилом нічні гості скололи бабусі не лише руки, а й шию.
Цим шилом нічні гості скололи бабусі не лише руки, а й шию.. Фото: автора

«Я причаїлася, щоб вони подумали, що я померла, і більше не мучили», - каже потерпіла

Зранку першого травня село Соснівка, що на Ярмолинеччині, як кажуть гуло: двоє підлітків залізли в хату одинокої бабусі і познущалися над нею. Тортури тривали майже до ранку, але більше, ніж 200 гривень, які старенька віддала їм одразу, щойно вони зайшли до хати, хлопці знайти не могли, хоч за ніч перерили усе.
Закривавлену, ледь живу бабусю близько восьмої години ранку знайшов родич, який прийшов її провідати. Правоохоронцям, боячись помсти з боку своїх катів, вона сказала, що впала на відро і побилася, але коли фельдшер показала на порізану шию, стало зрозуміло, що над старенькою хтось познущався.
… За день до того, як ми приїхали у село, бабусю виписали з лікарні. Отож ми вирішили зайти до неї і розпитати, як усе було. Проте, спілкування не вийшло. Зайшовши до хати, ми застали її в напівнепритомному стані. Маленька, висохла майже до стану в’язня концтабору, з відсутнім поглядом та перекошеним від страждань обличчям, здавалося, вона не дуже розуміла, де знаходиться, і чого від неї хочуть. За словами її дочки Катерини Шеремет, старенька майже весь час спить, оскільки вона їй постійно робить знеболюючі та заспокійливі ін’єкції. «Увесь день лежить тихо, а вночі кидається і кричить, - каже Катерина Федорівна. - Я взагалі її навіть перевернути не можу, аби протерти, бо від болю вона кричить так, що чути на вулицю. Їсти не може, бо, знущаючись, їй зрушили хрящ на шиї, і я напуваю її через трубочку. Сьогодні зранку випила трохи молока з вибитим туди яєчком. Розмовляти теж не може, чуєте, їй навіть дихати важко, он, як хрипить».
Як розповіла пані Катерина, вона вже забирала маму до себе, в Одеську область, але вона витримала лише тиждень, - поряд з будинком проходить траса, і її дратував цілодобовий шум машин.
Вдома вона сама себе обходила, і на городі сама поралася, і козу тримала…
«А зараз вона абсолютно безпорадна, я навіть голову їй повертаю», - каже пані Катерина.
Отож, спілкувалися ми, в основному, з нею. Бабуся, правда, робила спроби щось сказати, але з хрипу, що виривався з її горла, важко було щось зрозуміти.

Квиток на концерт за десять тисяч
…Було близько одинадцятої вечора. Старенька вже вкладалася спати, вимкнула світло, аж раптом засвітилася лампочка. На порозі стояло двоє хлопців: один високий, міцний, інший - судячи зі зросту ще підліток.
«Бабко, купіть квиток на концерт», - сказав один із них. «Діти, я вже глуха, нащо мені той концерт! - відповіла вона. - Он, візьміть 200 гривень, у мене більше немає, та й ідіть з Богом».
Бабуся одразу запропонувала гроші, які до Дня Перемоги отримала від місцевого управління соціального захисту, бо давно чула дикі історії про двох підлітків, які ночами вламувалися в хати до старих самотніх жінок.
«Дай десять тисяч», - вхопив її за шию старший, - чого 200 гривень дала, в тебе ж гарна пенсія». Коли бабуся відповіла, що таких грошей у неї немає, хлопці взялися до справи.
«Мама розповідала, що вони душили її, вимагаючи гроші, потім взяли до рук ножа… В лікарні їй у трьох місцях на шиї накладали шви. Коли мама втрачала свідомість, вони відливали її водою, і знову продовжували. У неї ззаду вся шия чорна, так шилом скололи, я його потім, коли вимивала кров, з-під ліжка дістала. Вони це шило пхали їх під нігті, он, які чорні, і скололи ним їй всі руки. Що вони їй з ногою робили, не знаю, але гнійні рани ще не зажили.
Мама розповідала, що хлопців було двоє, але душив старший, а малий тільки ножа подавав і ходив по хаті, шукаючи грошей. Люди в селі кажуть, що це не перший випадок, коли хлопці вривалися в помешкання до самотніх бабусь. А Віктор не лише намагався пограбувати їх, але й згвалтувати. Я запитувала про це маму, проте вона каже, що хлопці душили її подушкою, бо вона дуже кричала, а в цей час старший «ходив по ній». Кажуть, що Віктор вже зізнався в тому, що згвалтував її, але лікарі провели обстеження і зараз ми чекаємо на результат».
За словами бабусі, вона періодично непритомніла, і коли вона вчергове прийшла до тями, відчула, що все тіло липке: «Потім чую, хтось хропе, дивлюся - ноги на ліжку, і світло горить. Я причаїлася і тихенько лежу, щоб вони подумали, що померла, і більше не мучили… Потім знову прокинулася, хтось підійшов, вилив на мене відро води…, а потім почула крик, а потім люди прийшли…».
На щастя, зранку того дня провідати бабусю прийшов родич і побачив її в калюжі крові. Спочатку подумав, що в неї так тиск підскочив, тому й пішла кров, але фельдшерка, оглянувши її, сказала: «То не тиск, в неї шия порізана». Після чого викликали міліцію. Катерина Федорівна вже наступного дня о п’ятій ранку була біля мами в реанімації. Зайшла, і не впізнала: рот розкритий, губи потріскали, шия розпухла...

«Я війну пережила, голодувала, але так страшно ніколи не було»
«Наскільки я володію інформацією, тому що працюю тут не так давно, Віктор зараз знаходиться під слідством, - каже Савинецький сільський голова Микола Дзюбак, - і суд своє слово скаже. Але зі слів старших людей, це не перший випадок, коли підліток робив спробу пограбування і навіть згвалтування.
За словами працівників міліції, хлопців було двоє, разом з Віктором, який у цьому році мав би закінчити школу, в бабусі побував ще один неповнолітній, учень шостого класу. До речі, теж проблемний, оскільки виховується в неблагополучній родині. Нині він знаходиться у школі-інтернаті.
Одразу після цієї трагедії ми зібрали загальні шкільні збори за участю працівників міліції, відділу у справах неповнолітніх райдержадміністрації, райвідділу освіти... Прийшли всі діти разом з батьками, не було лише батьків хлопців, які підозрюються у нарузі над бабусею».
За словами заступника начальника Ярмолинецького райвідділу міліції, начальника слідчого відділення, підполковника міліції Віктора Радецького, підозрюваного затримали протягом дня по гарячих слідах, і зараз він дає свідчення. Проти нього порушено кримінальну справу за двома статтями: розбійний напад і замах на вбивство. «Затриманий - раніше судимий, з яскраво вираженою антисоціальною поведінкою, і розкаяння в його поведінці я не помічаю», - каже Віктор Станіславович.
… До речі, в селі нам розповіли, що хлопці не один рік тримали самотніх бабусь у жаху. Вигадки, це чи ні, але ми бачили хату, вікна в якій з боку дороги були закриті кукурудзинням, а з боку городів - повністю закладені цеглою. Прокоментувати це хазяйка не захотіла, як нам пояснили селяни, побоялася. Хоча, люди кажуть, що парочка побувала і в неї.
А три роки тому Віктор хитрощами увійшовши в довіру до 103-літньої бабусі, ледь не скоїв аналогічний злочин. Здійснити намір хлопець не встиг, - на щастя, хтось із сусідів почув лемент у хаті.
За словами пані Катерини, надія на те, що матері з часом стане краще, дорівнює нулю. Вона розуміє, що мати помирає, і намагається створити їй всі умови для того, щоби в останні дні вона якнайменше страждала. Скільки вона ще протримається, невідомо, оскільки, як сказав терапевт, її тримає лише здорове серце. І невідомо, чи доживе бабуся до свого дня народження. Адже 1 липня їй має виповнитися 90 років.
 

Коментарі:

Lily 04.11.2011 19:10

Який жах в світі робиться? Куди ми катимось????? Просто п-ц((

Віктор 27.05.2011 15:45

не діти а далбай"би

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую