ye-logo.v1.2

Бензо- або електропилка: який інструмент обрати

Суспільство 2278
Розповідаємо про переваги і недоліки різних видів пил
Розповідаємо про переваги і недоліки різних видів пил. Фото: ілюстративне pixabay.com

Спеціалісти розповідають, на що варто звертати увагу при виборі пили для дому.

Пилка – інструмент, без якого важко обійтися будь-якому власнику приватного господарства. Ручні пилки та ножівки давно стали пережитком минулого, а їм на заміну з’явилися зручні та легкі у використанні бензо- й електропили. З їх допомогою обрізають гілки в саду, зрізають дерева, їх використовують на будівельних роботах. Особливо актуальними такі інструменти стають восени, коли настає час заготовляти дрова на зиму.

Що ж найважливіше при виборі бензинової чи електричної пилки? Яка між ними відмінність? Які є бюджетні варіанти? Як користуватися, щоб довго служила? Саме такі питання зазвичай виникають при виборі інструменту для дому. Тож, щоб обрати найбільш оптимальний варіант, варто найперше визначити коло своїх потреб, розповідає менеджер з продажу бензо- та електроінструменту Максим Пастернак.

«Вибір інструменту залежить від того, як ви плануєте використовувати пилку: частота використання, яке навантаження передбачається, зрештою, на яку ціну розраховуєте. Бензо- та електропили відрізняються не лише тим, що перша працює автономно, а робота іншої обмежена довжиною кабелю живлення. Електричні пили не лише менш практичні, але й мають слабшу потужність. Тобто, якщо ви розраховуєте розпилювати велике дерево, цей вид інструмент вам не підійде. Водночас в ціновому діапазоні, електропилки дешевші за бензинові», - говорить спеціаліст.

І бензо-, й електропили поділяються на три сегменти: побутові, напівпрофесійні та професійні. Побутові пилки (потужність 1,5 -2 кіловат) розраховані для невеликої кількості роботи. Їх можна використовувати від 1,5 до 3 годин вдень залежно від торгової марки. Напівпрофесійною пилкою (2-3 кВт) можна працювати від 5 до 10 годин вдень, професійною (від 3 кВт і вище) – по 20 годин. Як зазначає Максим Пастернак, для роботи вдома зазвичай вистачає середньої побутової пилки.

На що варто звертати увагу

«При виборі електропилки треба знати, що вони є двох видів: прямі і бокові. Мова йде про розташування двигуна. Бокова пилка буде дешевша, ніж пряма. Хоча у прямої пилки незначно втрачається потужність, такий вид інструменту помітно зручніший у використані. Також бувають випадки, коли треба під кутом щось підпиляти, а боковий двигун не завжди дає це зробити», - пояснює менеджер з продажу.

Купуючи електричну пилу, корисно дізнатися, чи є в інструмента кнопка «плавного пуску». З нею робота буде безпечніша. Також в електропилах, на відміну від бензинових, часто є захист від перегріву. Вбудований датчик вимикає інструмент, коли двигун нагрівається. Водночас бензопилки при роботі теж нагріваються. Якщо це сталося, треба зупинитися і дати їй охолонути.

Розповідаємо про найважливіше при виборі бензинової чи електричної пилки. Фото: pixabay.com

«Залежно від того, що саме придбаним інструментом планується пиляти, обирають і розмір шини. Чим довша шина, тим будуть повільніші оберти. Відповідно чим коротша шина, тим швидше і легше можна перерізати дерево. Оптимальний варіант довжини шини 35-40 сантиметрів», - додає Максим.

Зазвичай гарантійний термін використання інструменту коливається від 1 до 3 років. Хоча бувають й випадки, коли товар продається без гарантії. Тож дуже важливо, чи торгова марка, в якої ви плануєте придбати товар, має сервісне обслуговування. Адже навіть після закінчення гарантії, потрібно мати сервіс, де у разі необхідності, зможуть відремонтувати вашу техніку.

Щоб довше служила

«Всі виробники наголошують на тому, що бензопилку потрібно заправляти бензином, в якому октанове число складає не менше 95. Також дуже важливо не економити на мастилі. Сьогодні споживачам в основному пропонують двохтактні пили, де бензин і мастило змішуються. Тож на 1 літр бензину треба влити 25-40 міліграм мастила. До речі, під час обкатки інструменту краще додавати більше мастила, - каже спеціаліст. - Доволі часто трапляється, коли для змащування цепка використовують перероблене мастило. Від цього можуть зламатися мастильний насос і шина. По гарантії цю поломку швидше за все не зроблять. Майстри одразу розрізнять, що замість нормального мастила заливалося щось інше».

Ціни

Ціни на інструмент залежать від торгової марки. До прикладу, ланцюгові пилки китайського виробництва стартують приблизно від однієї тисячі гривень. «За пилу китайського виробника нормальної потужності, яка буде вже більш надійною, потрібно віддати 2-2,5 тисячі гривень. Якщо ж говорити про відомі «розкручені» бренди, вартість може складати 5-7 тисяч гривень. Тобто, чим крутіший бренд, тим дорожча ціна і надійніший інструмент», - говорить Максим Пастернак.

Як додає консультант, для недорогої ланцюгової пилки добре використовувати дорогі мастила відомих брендів. «Можна купити дешеву китайську пилку і придбати до неї брендові цепок і шину. Бо ті, що йдуть у комплекті, зазвичай неякісні. Плюс використовувати якісне мастило і навіть така техніка якісно працюватиме», - сказав він.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую