ye-logo.v1.2

Волочиськ проти «червоної» зони: міська рада прийняла власне бачення карантину

Суспільство 6088
Волочиська міська рада прийняла рішення щодо дії карантину, яке суперечить постанові Кабміну
Волочиська міська рада прийняла рішення щодо дії карантину, яке суперечить постанові Кабміну. Фото: неопрацьований оригінал facebook.com/volochyskaOTG

Також міська рада дозволила працювати підприємцям і дитсадкам.

Вчора, 16 вересня, Волочиська міська рада провела позачергову сесію. Її причиною стало запровадження на території всього району «червоної» зони епідеміологічної небезпеки. Такому рішенню державної комісії почала чинити спротив влада Волочиської міської об’єднаної територіальної громади. Як наслідок депутати проголосували за власне бачення запровадження карантинних заходів на території цієї ОТГ, що суперечить постанові Кабміну. Втім, остаточне рішення сесії дещо відрізняється від його проєкту.

За словами міського голови Волочиської ОТГ Костянтина Черниченка, який після сесії записав відеозвернення до жителів громади, запровадження «червоної» зони означає заборону роботи закладів освіти та громадського транспорту. Крім того, в таких умовах значна кількість місцевих підприємців буде змушена припинити свою діяльність.

«Нині ми бачимо протистояння муніципалітетів та органів державної влади щодо бачення розвитку подій (мається на увазі поширення COVID-19 і запровадження карантинних обмежень — авт.), — розповідає Костянтин Черниченко. — Ми спільно з підприємцями та з врахуванням нинішньої ситуації та думки жителів громади вирішили пом’якшити карантинні обмеження. Щоправда, рішення міської ради суперечить постанові Кабміну».

Згідно з поіменним голосуванням депутатів Волочиської міської ради, за власне бачення карантинних обмежень одноголосно проголосували «за» 24 місцевих обранці. Одинадцятеро були відсутні на позачерговій сесії.

Втім, остаточне рішення дещо відрізняється від його проєкту. Спершу пропонувалося визнати посилення карантину антиконституційним. Проте зрештою депутати вирішили звернутися до державної комісії з ТЕБ і НС і Міністерства охорони здоров’я України щодо виключення Волочиської ОТГ з «червоної» зони епідеміологічної небезпеки.

Дозвіл роботи закладів громадського харчування та дитсадків: за що проголосували волочиські депутати

Всупереч запровадженню державною комісією «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки депутати Волочиської міської ради дозволили місцевому бізнесу продовжувати свою діяльність. Зокрема, надалі можуть працювати у звичному режимі заклади громадського харчування, заклади торговельно-побутового обслуговування, фітнес-центри. Проте у них на десяти квадратних метрах не має перебувати більше однієї людини. Також депутати дозволили роботу підприємців, які торгують непродовольчими товарами.

В таких умовах вони рекомендували органам поліції не притягувати до відповідальності підприємців, які працюють на території Волочиської ОТГ відповідно до цього рішення міської ради. Якщо на представників бізнесу правоохоронці все ж складатимуть протоколи про адміністративні правопорушення, то у судах їх юридичний супровід будуть здійснювати члени новоствореної при міській раді комісії.

Також у Волочиську дозволили роботу місцевих дитсадків, але з обмеженою кількістю дітей у групах. Питання освітнього процесу в школах у рішенні міської ради не прописано. Але Костянтин Черниченко у своєму відеозверненні заявив, що школам рекомендували перенести канікули на час дію «червоного» карантину.

Також волочиські депутати вирішили звернутися до міністра інфраструктури України Владислава Криклія, щоб той дозволив зупинку потягів далекого сполучення зупинку у Волочиськ.

Крім того, міський голова Волочиської ОТГ додав, що буде запроваджено роботу спецтранспорту, який здійснюватиме перевезення жителів сільської місцевості у районний центр.

Нагадаємо, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила з 14 вересня запровадити на всій території Волочиського району «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Він передбачає найбільш жорсткі карантинні обмеження. Як наслідок потяги далекого сполучення офіційно перестали з понеділка перестали приймати пасажирів з Волочиська. А Укрзалізниця ще раніше скасувала продаж квитків з цієї залізничної станції.

Проте влада Волочиської міської ОТГ вирішила відмовитися виконувати вимоги державної комісії. Для цього було скликано позачергову сесію міської ради та розроблено проєкт необхідного рішення.

Читайте також: Нові правила запровадження карантину: уряд вирішив долучити регіони

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую