ye-logo.v1.2

Штраф за каву для Зеленського: що вирішив суд

Суспільство 1378
Володимира Зеленського звинувачують у порушенні карантину під час його червневого візиту у Хмельницький
Володимира Зеленського звинувачують у порушенні карантину під час його червневого візиту у Хмельницький. Фото: president.gov.ua

Щоб пояснити, чи можна судити Зеленського за порушення карантину в Хмельницькому, Верховний суд має звернутися до Конституційного суду.

Вчора, 18 вересня, відбулося засідання пленуму Верховного суду, де було ухвалено звернення до Конституційного суду з проханням офіційно розтлумачити частину першої статті 105 Конституції щодо можливого притягнення президента України до адміністративної відповідальності. Про це пише Радіо Свобода.

Як уточнило видання у пресслужбі суду, постанову пленуму має підписати голова суду і секретар пленуму. Як тільки постанова буде підписана – її направлять у КСУ.

«22 червня Хмельницький міськрайонний суд звернувся до Верховного суду з проханням скликати пленум, щоб вирішити, чи потрібно звертатися до Конституційного суду щодо офіційного тлумачення частини 1 статті 105 Конституції України («Президент України користується правом недоторканості на час виконання повноважень»)», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, Хмельницький міськрайонний суд цікавиться, чи можливо притягнути президента Володимира Зеленського до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень.

Нагадаємо, 3 червня під час робочої поїздки до Хмельницького президент Володимир Зеленський із делегацією попив кави всередині приміщення місцевого кафе в порушення карантинних обмежень. Після того, як фото оприлюднила пресслужба президента, мережею поширилася критика користувачів щодо поведінки президента і його оточення в умовах пандемії коронавірусу.

10 червня поліція склала адміністративний протокол на власника кафе та відвідувачів, включно з президентом. Зрештою Хмельницький міськрайонний суд постановив оштрафувати на 17 тисяч гривень кожного з учасників кавування та власника кафе. Виключенням став Володимир Зеленський. Місцевий орган правосуддя постанови звернутися до Верховного Суду за тлумаченням, чи можна притягувати президента до адміністративної відповідальності під час виконання ним повноважень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую