ye-logo.v1.2
29 Жовтня, 2020

Квіти з любов’ю: господарі з Дунаєвеччини вирощують сотні хризантем

Суспільство 1890
«Ця квітка, фактично остання, яка квітне восени. Тоді, коли хочеться яскравих барв у своє життя», - каже пані Леся.
«Ця квітка, фактично остання, яка квітне восени. Тоді, коли хочеться яскравих барв у своє життя», - каже пані Леся.. Фото: з архіву Лесі Скіп

«Все потребує догляду, практики, але найбільше – любові», - каже Леся Скіп з села Лисець.

У селі Лисець на Дунаєвеччині є садиба, яка в прямому сенсі цього слова, потопає в квітах. І не лише подвір’я, а й город, на якому рядочками ростуть сотні кущів хризантем. У період цвітіння вони нагадують різнокольорові квітучі кулі. І особливо восени, коли яскравих барв стає все менше, радують кольорами і господарів, і тих хто їх купує, щоб прикрасити свою господу.

Займатися розведенням хризантем родина розпочала декілька років тому. Починали, зізнається Леся Скіп, з кількох кущиків, а нині під квіти відвели чималий шматок городу. Квітнути хризантеми починають наприкінці серпня, і вже в середині вересня настає інтенсивне цвітіння, яким вони радують аж до морозів. А якщо їх висадити в горщики та забрати до приміщення, то, каже господиня, цвістимуть і довше.

«Квіти люблю безмежно, - зізнається пані Леся. – У мене вдома ніколи їх не бракувало. Обожнюю троянди і щороку прикрашаю ними своє подвір’я. І хризантеми так само полюбилися. Особливо припали до душі сучасні хризантеми мультифлора, схожі на квітучі кулі. Спочатку я їх купувала, але що там приховувати, якісь приживалися, якісь, бувало, пропадали. Та все ж, як то кажуть, приборкала їх, коли зрозуміла, що та як у догляді головне. Торік посадила для проби чотириста кущів на продаж і зрозуміла: вирощувати хризантеми - це захоплююче, хоч і непросте заняття».

«Все потребує догляду, практики, але найбільше – любові», - каже господині. Фото: з архіву Лесі Скіп.

Цього року на городі господарі плантацію хризантем вирішили розширити, тож посадили вже понад дев’ятсот кущів дванадцяти сортів – від ранніх і аж до пізніх, які зацвітатимуть перед морозами. Жовтий, лимонний, кремовий, білий, фіолетові відтінки – кожен сорт по-особливому цікавий.

Поратися на грядках з квітами, зізнається пані Леся, допомагає чоловік та донька.

«То лише на перший погляд здається, що доглядати за квітами просто і що то лише жіноча робота, - розповідає Леся Скіп. - У нашій родині долучаються усі. Бо хоч це і додатковий дохід для сім’ї, але важка праця. Адже гібридні сорти хочуть відповідного догляду. Також вони вибагливі до зимування. Деякі зимують в погребі, хоча цієї не надто морозної зими деякі добре пережили зиму і у відкритому грунті. За сезон їх треба просапати кілька разів, підживити. Цьогоріч ми підживлювали їх сім разів і так само сім разів просапували. Дуже важливий полив. Особливо важким для нас був бідний на дощі серпень. Щодня наповнювали діжку на 400 літрів, відра в руки - і поливали квіти».

«Щодня наповнювали діжку на 400 літрів, відра в руки - і поливали квіти», - зізнаються в родині. Фото: з аріву Лесі Скіп.

За словами господині, нові сорти хризантем вона купує по кілька кущиків і вже тоді розмножує – як поділом куща, так і живцями.

Форму кулі, зізнається пані Леся, під час росту гібридні сорти мультифлори набувають досить легко. В них вона закладена. Щоправда, деякі гілочки, які йдуть в ріст не за планом, доводиться прищипувати. На зиму забирає квіти до погреба. Важливо, каже, в цей період стежити за вологою. Її має бути помірно. Бо якщо забагато - гнитиме, замало – засохне...

«Все потребує догляду, практики, але найбільше – любові, - каже вона. - Мене запитують: «Що ти робиш, що квіти такі гарні?» Просто люблю їх. Мені не обтяжливо за ними доглядати. Що там казати, приємніше сапати квіти, ніж буряки».

Підживлювати хризантеми пані Леся радить як комплексними добривами, так і органікою. На зиму – перегноєм, курячим послідом, а навесні після посадки – варто застосовувати комплексні для нарощування зеленої маси, для формування квітів. Корисними будуть як кореневі, так і позакореневі підживлення.

Поратися на грядках з квітами, зізнається пані Леся, допомагає чоловік та донька. Фото: з архіву Лесі Скіп.

Нині хризантеми, вирощені руками родини Скіп, уже квітнуть і в односельчан, і за межами села. Бо слава про гарні квіти, вирощені з любов’я, між людьми розходиться швидко. Також майже півтори сотні кущів хризантем з Лисця прикрашають міський парк в Дунаївцях.

«Ця квітка, фактично остання, яка квітне восени. Тоді, коли хочеться яскравих барв у своє життя. Тож мені дуже приємно, що мої квіти тепер радують людей», - каже пані Леся.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую