ye-logo.v1.2

Захист ФОПів, ліквідація депо і національна безпека: Хмельницька облрада звернулася до центральної влади

Суспільство 2173
Депутати голосували за звернення до центральної влади майже без обговорень
Депутати голосували за звернення до центральної влади майже без обговорень. Фото: пресслужба Хмельницької обласної ради

Депутати просять органи центральної влади розв’язати низку проблемних питань.

Сьогодні, 24 вересня, на черговій сесії Хмельницької обласної ради прийняли чотири звернення до органів центральної влади. Вони стосуються різних питань. Зокрема, майбутньої ліквідації локомотивного депо Гречани, здійснення пасажирських перевезень, законопроєктів на захист фізичних осіб-підприємців та національної безпеки.

Отож, сфери інфраструктури торкнулося два депутатських звернення до парламенту та представників уряду. У першому вони просять доопрацювати законопроєкт, присвячений перевезенню пасажирів автомобільним та електричним міським транспортом. На переконання обласних обранців, оприлюднений Міністерством інфраструктури проєкт Закону України створить суттєве навантаження на місцеві бюджети.

Згідно з текстом прийнятого звернення, запропоновані міністерством зміни розділять маршрути загального користування на прибуткові та збиткові. Останні «що становлять загальний економічний інтерес» запропоновано закуповувати органам місцевого самоврядування. Однак нині у місцевих бюджетах не вистачає коштів навіть на відшкодування пільгових перевезень. Натомість їм нав’язають повністю сплачувати маршрут, а не частину його вартості.

Крім того, у законопроєкті фактично не пояснюється поняття «що становить загальний економічний інтерес». Тобто це створить можливість для зловживань з боку Міністерства інфраструктури. Його представники зможуть на власний розсуд з невідомих підстав закупівлю будь-якого маршруту загального користування «перекидати» на місцеві бюджети.
Тому депутати Хмельницької обласної ради просять доопрацювати міністерський законопроєкт, щоб вправити у ньому суперечні положення.

Хмельницька облрада вимагає не ліквідовувати локомотивне депо Гречани

Інше звернення теж адресовано Верховній Раді України та Кабміну. У ньому обласні депутати вимагають переглянути рішення щодо ліквідації локомотивного депо Гречани, а також — зберегти його нинішній статус. Таку реакцію місцевих обранців спричинило рішення правління АТ «Укрзалізниця» від 6 вересня щодо реструктуризації локомотивного господарства. В її рамках заплановано ліквідувати основне локомотивне депо Гречани. Натомість на його базі заплановано створити оборотне депо основного експлуатаційного депо Жмеринка.

На думку, депутатів це спричинить зменшення податкових надходжень до місцевих бюджетів Хмельниччини, скорочення працівників, погрішить умови ведення бізнесу та умови роботи локомотивних бригад.

Збереження спрощеної форми оподаткування та скасування «кешбеку»

Депутати Хмельницької облради також підтримали прохання фізичних осіб-підприємців. Обранці звернулися до парламенту з проханням підтримати зареєстрований законопроєкт, який збереже спрощену систему оподаткування та скасує механізм «кешбеку». До речі, наприкінці липня представники малого та середнього бізнесу на сайті Верховної Ради зареєстрували електронну петицію з аналогічним проханням.

Згідно з текстом звернення облради, оновлене законодавство фактично скасувало спрощену систему оподаткування та звітності. Тепер фактично усі ФОПи не залежно від розміру доходів повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). Крім того, запроваджено механізм «кешбеку». Він передбачає винагороду для громадян, які проінформують органи Державної податкової служби про вчинені підприємцями неточностей чи порушень під час продажу товарів і послуг.

До теми: Дитячі санаторії на Хмельниччині працюватимуть лише у сезон

«Прогнозовані витрати ринку й платників другої та третьої груп єдиного податку від реалізації положень чинних Законів щодо використання РРО становитимуть від 8,5 до 22,4 мільярда гривень. Всі ці витрати бізнес автоматично закладатиме в собівартість товарів та послуг, що спричинить збільшення роздрібних цін», — зазначається у депутатському зверненні.

Тому обласні обранці просять парламент прийняти законопроєкт №3853-1, який виправить цю ситуацію. На їх переконання, це зменшить «тінізацію» ринку й безробіття, а також збільшить податкові надходження до місцевих бюджетів.

Створення тимчасових слідчих комісій і незадоволеність роботою столичного суду

Крім того, Хмельницька обласна рада підтримала звернення низки громадських організацій до центральної влади та силових структур. Воно стосується низки вимог, які пов’язані з питаннями національної безпеки України.

Найперше представники громадськості вимагають створити три тимчасові слідчі комісії Верховної Ради України. Одна з них має розслідувати можливість державної зради з боку керівництва країни у справі зриву спецоперації щодо приватної військової компанії «Вагнер» (серпнева спецоперація зі затримання російських бойовиків у Білорусі нібито зірвалася після доповіді в Офісі президента, проте Головне управління розвідки заперечило цю версію, назвавши її спробою дискредитації української влади з боку росіян — авт.). Інша комісія також має розслідувати можливість державної зради, але вже під час переговорів з Росією. Вимагають розслідувати й справу вбивства журналіста Павла Шеремета.

Також депутати підтримали вимогу звернути увагу президента на Київський окружний адміністративний суд, який в рамках реформи торік мав би бути ліквідований, а його діяльність спричинила прийняття антидержавних рішень. На думку авторів тексту звернення, цей орган правосуддя намагається віддати вітчизняну економіку в руки олігархічних груп.

До теми: На Хмельниччині звільнили декількох керівників комунальних закладів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую