ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Новації ЗНО-2021: скільки тестувань доведеться складати випускникам

Суспільство 6064
Випускники будуть здавати ДПА з чотирьох предметів
Випускники будуть здавати ДПА з чотирьох предметів. Фото: з архіву

Математика стане обов’язковим предметом.

Українських випускників 2021 року очікує декілька новацій, що стосуються здачі зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, у наступному році їм доведеться складати замість трьох тестів чотири.

«Замість трьох предметів державної підсумкової атестації вводиться чотири. Перший і обов'язковий — українська мова, а другий обов’язковий – математика. Третій — на вибір історія України чи іноземна мова, четвертий — з переліку тих предметів, що залишилися», - розповідає методистка Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук.

За її словами, окремими предметами тепер ітимуть українська мова й українська мова та література. Для здачі державної підсумкової атестації потрібна тільки українська мова.

«Частина тих дітей, які будуть вступати до закладів вищої освіти, повинні дивитися на оновлених сторінках університетів, що ті вимагають — сертифікат з української мови чи сертифікат з української мови та літератури. Прогнозовано, що на технічні спеціальності, вимагатимуть лише сертифікат з української мови. Якщо ж дитина планує навчатись на гуманітарному напрямку то, швидше за все, там потрібна українська мова та література», - зазначила Ірина Андріївна.

Окрім того, дворівневим буде обов’язковий тест з математики. Якщо учень вивчав математику профільно, то для ДПА буде здавати ЗНО з математики по профільному, складнішому, рівні. Звичайний рівень складатимуть класи решти напрямків.

«Ще одна новація стосується пробного ЗНО. Якщо раніше на пробний тест виносилось два предмети, на які дитина могла зареєструватись, то у 2021 році маємо лише один. Але учень, якщо зареєструється на нього, то на персональну сторінку автоматично отримає зошити із завданнями з решти предметів. Це зручно і зекономить гроші батьків», - каже методистка.

Реєстрація на основну сесію ЗНО розпочнеться 1 лютого і триватиме до 5 березня.

Розклад ЗНО-2021:

21 травня відбудеться тестуванням з хімії;
24 травня – з іспанської, німецької, французької мов;
25 травня – з англійської мови;
28 травня – з математики;
1 червня – з української мови, української мови і літератури;
4 червня – з історії України;
7 червня – з фізики;
10 червня – з біології;
15 червня – з географії.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую