ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Вибори під час карантину: членів деяких дільниць можуть тестувати на Covid-19

Суспільство 1030
Вибори відбудуться 25 жовтня
Вибори відбудуться 25 жовтня. Фото: з архіву

Спостерігачів та поліцейських тестувати не будуть.

Найближчої неділі в Україні відбудуться вибори. Через поширення коронавірусної інфекції процедура проведення виборчого процесу та підготовки дещо відрізнятимуть. Зокрема, членів деяких виборчих комісій напередодні можуть тестувати на Covid-19.

«Тестувати рекомендують не всіх членів виборчих комісій, а лише комісій на так званих спеціалізованих дільницях – у закладах охорони здоров'я, закладах відбування покарань. Минулого тижня лише завершилось формування дільниць і ми зараз отримуємо від центральної виборчої комісії остаточну інформацію щодо кількості членів на цих спеціалізованих дільницях. Далі в робочому режимі будемо вирішувати чи проводити тестування, бо знову ж таки, це рекомендовано», - зазначив перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш під час брифінгу 19 жовтня.

За його словами, у разі проведення такого тестування, інформацію про стан здоров'я членів виборчої комісії розголошувати не будуть, як і подібних даних не оприлюднюють стосовно інших осіб. Допускається лише оголошення загальних статистичних даних, якщо такі будуть.

«Якщо проведемо тестування й у когось із членів спеціалізованих виборчих дільниць буде позитивний ПЛР-тест, то ця людина буде змушена піти на самоізоляцію. ЇЇ замінять на дільниці іншим членом комісії ще до проведення виборів. Але потрібно розуміти, що коли ми протестуємо особу за 72 години до виборів, як передбачає постанова, то це не гарантія що упродовж наступних двох діб вона ніде не заразиться», - додав перший заступник.

Роман Борисович каже, що тестування це важливий аспект, однак необхідно наголосити і на наявність засобі індивідуального захисту на дільницях та чітке використання їх особами, які залучені до виборчого процесу. Це мінімізує поширення хвороби, навіть якщо хтось на дільниці буде із Covid-19. 

Читайте також:  Вибори 2020: Центральна виборча комісія пояснила, як варто заповнювати бюлетені

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую