ye-logo.v1.2

В яких житлових умовах мешкають жителі Хмельниччини

Суспільство 1261
В помешканнях, де розмір житлової площі на одну особу нижче санітарної норми, тісниться 40% домогосподарств
В помешканнях, де розмір житлової площі на одну особу нижче санітарної норми, тісниться 40% домогосподарств. Фото: ілюстративне автора

Майже половина населення нашої області проживає в перенаселеному житлі.

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, що проводиться органами державної статистики, нині в області налічується 467 тисяч домогосподарств. Переважна більшість родин Хмельниччини – 97%, має окреме житло. Одне домогосподарство зі ста займає частину індивідуального будинку, два зі ста мешкають у гуртожитках.

За інформацією Головного управління статистики області, кожна п’ята родина Хмельниччини мешкає в житлі, побудованому ще в п’ятидесятих роках і раніше, кожна шоста – в 60-х роках, майже 50% родин – у житлі, збудованому в 1970–1980 роках. Кожна восьма родина мешкає в житлі, зведеному в 1991–2000 роках, лише шість домогосподарств зі ста проживає в нових будівлях, збудованих у 2001 році і пізніше.

«Важливим показником характеристики якості житла є кількість кімнат у ньому. На Хмельниччині 45% родин області мешкають у трикімнатних оселях, чверть – в двокімнатних, кожне п’яте домогосподарство займає житло з чотирьох та більше кімнат. Водночас, одинадцять родин зі ста мешкають у однокімнатних помешканнях, причому в третині з них тісняться домогосподарства, в складі яких по три особи і більше», - йдеться у повідомленні.

Придатність та якість житла для проживання визначається рівнем його благоустрою і оцінюється наявністю в ньому комунальних послуг. За результатами дослідження, на Хмельниччині централізованим газопостачанням забезпечено 80% осель. Кожне дев’яте домогосподарство користується балонним газом. Водопроводом та каналізацією обладнані помешкання 68% домогосподарств області. У кожному п’ятому помешканні є гаряче водопостачання, чверть домогосподарств користуються газовою колонкою або електричним бойлером.

До теми: Населення Хмельниччини продовжує скорочуватися.

59% домогосподарств для пиття та приготування їжі використовують воду з мережі водопостачання. Кожне четверте бере воду з криниці або колонки в своєму дворі, вісім домогосподарств із ста – з громадської колонки або криниці.

Підсумки опитування продемонстрували, що більше половини наших краян (59%) задоволені своїми житловими умовами (по Україні – 60%), майже третина (31%) – не дуже задоволені (по Україні – 27%), водночас у кожному десятому домогосподарстві респонденти висловили своє незадоволення (по Україні – в кожному сьомому).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую