ye-logo.v1.2

Штраф за відсутність маски: що прийняв парламент

Суспільство 5945
За маску, яку носитимуть на підборідді, також можуть оштрафувати
За маску, яку носитимуть на підборідді, також можуть оштрафувати. Фото: автора

До Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) внесли зміни.

Верховна Рада України 262 голосами «за» запровадила нові штрафи за порушення маскового режиму.

«Враховуючи тенденцію, яка склалась в Україні і з метою запобігання розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, виникла необхідність встановлення адміністративної відповідальності за перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок», - йдеться в порівняльній таблиці до проєкту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Змінами передбачили штафи від 170 до 255 гривень за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок (в тому числі виготовлених самостійно). До того ж, маски мають закривати ніс та рот.

Ще одно нововведення - штраф за відсутність або неналежне носіння маски можуть накладати поліція, уповноважений орган охорони здоров'я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте також: До «червоної» зони карантину потрапила майже вся Хмельницька область

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую