ye-logo.v1.2

Село з Хмельниччини стало фіналістом конкурсу «Неймовірні села України-2020»

Суспільство 4431
Жителі Головчинців змагаються за перемогу, щоб налагодити виробництво лікарських зборів і чаїв
Жителі Головчинців змагаються за перемогу, щоб налагодити виробництво лікарських зборів і чаїв. Фото: ілюстративне uk.wikipedia.org

Щоб отримати приз, Головчинцям потрібно перемогти сімох конкурентів.

Нещодавно завершилося онлайн-голосування п’ятого Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020». За його результатами були відібрані села, які на фінальному етапі змагатимуться за головний приз — сто тисяч гривень на реалізацію бізнес-проєкту від посольства Королівства Нідерланди в Україні. До їх числа потрапив село з Хмельницької області — Головчинці, які входять до Меджибізької об'єднаної територіальної громади. Про це повідомило аграрне видання «AgroPortal.ua», яке й проводить цей конкурс.

За інформацією «AgroPortal.ua», онлайн-голосування завершилося 2 листопада. Його учасники найбільше голосів віддали Андріївці Дніпропетровської області, яка отримала 53 тисячі 601 бал. З найбільшою підтримкою до фіналу пройшло ще чотири села: Саджавка Івано-Франківської області, Очканівка Полтавської області, Горбове Чернігівської області та Маломиколаївка Дніпропетровської області.

«Решта бізнес-проєктів також варті уваги, але були недооцінені під час голосування. Саме тому члени Експертної ради конкурсу вирішили дати шанс ще трьом громадам захистити свої проєкти. Ними стали: Головчинці Хмельницької області (під час голосування село отримало 6 тисячі 91 бал), Санжійка Одеської області та Сосонка Сумської області. Таким чином у фіналі змагатиметься вісім громад», — зазначило аграрне онлайн-видання.

Отож, свій бізнес-проєкт, щоб стати «Неймовірним селом України 2020», Головчинці будуть захищати у січні наступного року. Точну дати мають повідомити у майбутньому.

Бізнес-проєкт Головчинців стосується виробництва лікарських зборів та чаїв. Бо село відоме унікальними рецептурними надбаннями від травників і довгожителів та має потенціал у вирощуванні екологічної продукції. Якщо мешканці села отримають приз, вони планують придбати інфрачервону сушильну камеру для промислового сушіння лікарських рослин, деревини та ягід, нарізку, ящики для зберігання та обробки рослин та пакувальні мішки.

Ціль такого проєкту полягає у створенні продукту, який сприятиме омолодженню організму, виводитиме токсини, допомагатиме схуднути та лікуватиме хронічні захворювання. До його реалізації залучено 15 людей.

Нагадаємо, у конкурсі «Неймовірні села України» торік змагалося село Лисець, що на Дунаєвеччині. І хоч бізнес-план мешканців села не виборов перемоги, він не залишив байдужим посольство Королівства Нідерланди в Україні. Саме тому нідерландці спільно з одним з розсадників декоративних рослин вирішили подарувати громаді села ландшафтну ділянку спільного користування.

Читайте також: Вибори 2020: кого обрали головами 60 громад на Хмельниччині (повний список)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую