ye-logo.v1.2

Школа відмінників

Суспільство 3756
Фото: Євгенія Дорофєєва

Загальноосвітній навчальний заклад, який працює на станції Дунаївці, вдвічі перевищив середньообласний показник медалістів. А учням настільки подобається навчання, що вони не хочуть розлучатися зі школою

Заходячи у школу, відчуваєш, що потрапив у велику родину педагогів та учнів, які розуміють один одного й передають один одному і знання, і досвід, і вміння. Шкільний феномен ще й у тому, що невелика школа, яка розташована навіть не у районному центрі, дає настільки сильні знання, що її випускники легко вступають до найпрестижніших вузів, а на тестуваннях показують найвищі результати. Приміром, позаторік Дунаєвецька загальноосвітня школа «пригриміла» на усю Україну: одразу три її випускники отримали на тестуванні найвищі бали — дванадцятки з історії, української мови та літератури, біології. Та й цього року школа має аж шість медалістів. А з 34 випускників 30 зареєструвалися для участі у ЗНО. Однак, у школі не обмежуються лише навчальною програмою. Серед учнів — вісім кандидатів в майстри спорту. Тут працює 30 гуртків, колективів та секцій (і це — на 330 учнів!), є філії музичної та спортивної шкіл. Добре розвинуте і учнівське самоврядування. Мабуть, тому у спілкуванні з журналістами президент школи Олена Яковишина висловила думку усіх випускників: «Після тестування я би знову хотіла повернутися за парту в рідній школі». І, можливо, їй це вдасться зробити, адже дівчина мріє стати вчителькою. А 35 відсотків педагогічного колективу школи — якраз її випускники. Саме при цій школі був організований перший у районі освітній округ. Сюди приїжджають учні з навколишніх сіл, щоб опанувати інформатику, займатися у гуртках і секціях, зорієтуватися у виборі майбутньої професії.

«На мій погляд, школа притягує учнів, насамперед, відкритістю, - каже директор закладу Віктор Богуш. - Педагогічний колектив йде на співпрацю з учнями та батьками. Ми не соромимося попросити у школяра допомоги чи поради, надаємо дітям багато самостійності. Значну увагу приділяємо розвитку учнівського самоврядуваня. На початку року на засіданні Президентської республіки учні обговорюють, яким би вони хотіли бачити навчальний рік. Майже усі ідеї, які йдуть від учнів, намагаємося підтримувати. Двічі на рік виїжджаємо усією школою на природу. Потягом їдемо у сусідні Нестерівці, наперед продумуємо програму, готуємо театральні номери, організовуємо спортивні змагання. Причому, участь беруть не лише учні, а й учителі».

Відмінниця, спортсменка, громадський діяч...

Трохи перефразувавши вислів з відомого фільму, його можна сміливо застосовувати до президента школи (тепер вже колишнього) Олени Яковишиної. «Якщо людині подобається справа, яку вона робить, у неї на все вистачить часу, - каже дівчина. - Мені подобається здобувати знання, мене захоплює громадська діяльність. А ще я люблю танцювати. І усю роботу намагаюся робити найкраще». Протягом двох термінів Олену обирали президентом школи. «У нашій школі діє Президентська республіка, - продовжує Олена. - До нас прислуховуються і вчителі, і директор. Ми часто організовуємо конкурси, ярмарки. Найбільше мені запам'ятався ярмарок. Ми самі готували тістечка, печиво, торти, і продавали. Виручені гроші використали для підтримки учнів з малозабезпечених родин».

Взагалі цьогорічний випуск школи— особливий. Є серед одинадцятикласників і свій байкар, і шкільний журналіст, є переможці районних та обласних олімпіад. Ганна Житніца має вже чотири власні книжечки байок, їх декламувала на всеукраїнському фестивалі мономистецтв. Але свою подальшу долю дівчина мріє пов'язати з туризмом. Ірина Боднар — художниця, її роботи брали участь у виставках обласного і всеукраїнського рівнів. Так само буває на різних виставках зі своїми роботами Василь Бандурич, він успішно займається різьбою по дереву. Вікторія Музика — шкільний літописець, редактор газети «Феміда». Цього року вона посіла друге місце на обласному етапі захисту наукових робіт з історії.
Вікторія Становська посіла третє місце на обласній олімпіаді з математики. А Дмитра Боднаря вже запросив на навчання Хмельницький економічний університет, де хлопець брав участь у науковій конференції. Школа співпрацює з Київським національним університетом культури і мистецтв, з Кам'янець-Подільським державним університетом імені Огієнка. Випускники їздять у ці вузи на дні відкритих дверей, беруть участь у конференціях, зустрічах з науковцями. А ті, хто вирішив там навчатися, отримують від вузу кілька додаткових балів. Учнів, які добре навчаються, беруть участь у громадському житті, підтримує Дунаєвецька селищна рада. Щосеместру вона виділяє п'ять стипендій для таких дітей.

Школа виховала міністра та заступника міністра, голову райдержадміністрації

Мало яка школа, причому сільська, може похвалитися такою кількістю відомих випускників. Найчастіше, мабуть, тут буває колишній учень, нинішній голова райдержадміністрації Юрій Кучерявий. І не просто навідується у школу, а допомагає. Саме з його ініціативи у 2003 році перекрили дах шкільного приміщення, з його ж легкої руки з'явився перший комп'ютер. Він та голова райради Тетяна Панасевич постійно переймаються проблемами школи. Виховала школа і колишнього міністра транспорту та зв'язку України Йосипа Вінського та заступника міністра транспорту Казахстану Володимира Белінського. Відомий він і як публіцист, дослідник історії, автор книги «Країна Моксель». За сприяння Йосипа Вінського у школі вдалося замінити усі металопластикові вікна, облаштувати шкільне подвір'я, побудувати внутрішні туалети. Випускники школи живуть в багатьох країнах світу. У США, наприклад - Олег Козюк, син колишнього директора школи. Він — доктор технічних наук. Директор Білоцерківського молокозаводу Володимир Панкратов — теж випускник Дунаєвецького закладу.

Десять відсотків випускників області — медалісти

Так вже склалося традиційно. Щороку близько десяти відсотків випускників закінчують школу із золотою чи срібною медаллю. Цього року в області 10 372 випускників-одинадцятикласників (торік було 11 269). 1098 з них закінчили школу з медаллями: 858 — із золотою, 240 — зі срібною. Найбільше відмінників у Дунаєвецькому, Теофіпольському та Полонському районах. 11 408 молодих людей області зареєструвалися на зовнішнє незалежне оцінювання знань. Найбільше 2457 — в обласному центрі, 847 — у Кам'янці-Подільському, 541 — у Красилівському, 468 — Ізяславському, 467 — Полонському, 445 — Дунаєвецькому, 438 — Волочиському, 426 — Городоцькому районах.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую