ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Помер відомий поет та прозаїк Микола Мачківський

Суспільство 3564
Микола Мачківський - автор трьох десятків книг поезій і прози
Микола Мачківський - автор трьох десятків книг поезій і прози. Фото: надане Хмельницькою обласною організацією Національної спілки письменників України

Майстру художнього слова було 78 років.

Учора, 22 листопада, Хмельничина втратила талановитого поета, прозаїка, літературознавця Миколу Мачківського. Майстру художнього слова було 78 років.

«Відійшов у засвіти Микола Мачківський… Ще на початку місяця Микола Антонович почувався особливо щасливим, тримаючи в руках понад п’ятисотсторінкову мемуарну книгу «Древо триєдине». За нею, днями, вийшла поетична збірка «Пізня молодість», проте потримати в руках та побачити письменнику її вже не судилося…», - кажуть в Хмельницькій обласній організації Національної спілки письменників України.

«Це велика втрата для нашої літературної спільноти, - розповів сайту «Є» Петро Маліш, голова Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України. - Ми втратили Миколу Мачківського – людину та особистість, яка була уособленням милосердя. У творчих колах всі його знали як надзвичайно добру людину, толерантну навіть до своїх опонентів. Ми втратили побратима – талановитого поета і прозаїка. Микола Мачківський був одним з тих письменників, які, зростаючи у важких умовах, маючи непросту долю, мали велике бажання вчитися. Він завжди рвався до слова. Писав з дитинства, надсилав свої вірші до газет. У 13 Микола Антонович уже написав свою першу поему, хоча його намагалися переконати, що це зарано для його віку... Ми втратили його як творчу людину: він багато творив і мав енциклопедичні знання. Ми втратили його як майстра-наставника, який тривалі роки багатьом молодим письменникам та поетам давав путівку у творче життя. Його любили і старші, і молодші. Могли поділитися найсокровеннішим. Ми втратили дуже багато…»

Микола Мачківський був лавреатом багатьох літературних премій. Фото: надане Хмельницькою обласною організацією Національної спілки письменників України

Микола Мачківський народився 10 січня 1942 року в селі Хоросток Славутського району. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Працював у багатьох газетах та видавництвах  як редактором, так і літературним редактором. Зокрема – редактором Білогірської районної газети «Радянське село» (нині – «Життя і слово»), відповідальним секретарем газети «Хмельницький вечірній», в обласних газетах «Радянське Поділля» (сучасні «Подільські вісті») і «Корчагінець», у всеукраїнській газеті «Україна» - літредактором, випусковим, кореспондентом, літконсультантом, редактором відділу культури. Редагував обласну газету «Подільська панорама», був головним редактором Хмельницького державного видавництва «Поділля». Разом з однодумцями він створив музей «Літературна Хмельниччина» (нині Хмельницький обласний літературний музей), був його науковим співробітником.

Микола Антонович - автор тридцяти книг поезій і прози. Широку популярність отримали такі його історичні романи, як «Чорний дяк», «Коріятовичі», «Каратель», художньо-документальні повісті «Сорокодуби», «Пришелець з Європи» та інші. Його книги «Коріатовичі» та історичний історичний роман-реквієм «Каратель» були переможцями у рейтингу видань Хмельниччини на книжкових форумах. Микола Мачківський став лавреатом міжнародної літературної премії імені Івана Кошелівця, всеукраїнської – імені Олександра Олеся, міжрегіональної – «Скарби землі Болохівської». Він був членом Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.

Останнє інтерв’ю з Миколою Мачківським сьогодні опублікував на своїй фейсбук-сторінці Хмельницький обласний літературний музей.

Поховають Миколу Мачківського завтра, 24 листопада, у Хмельницькому на кладовищі в мікрорайоні Лезневе.

Висловлюємо щирі співчуття родині та близьким Миколи Антоновича. Нехай він покоїться з миром. Вічна пам’ять…

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую