ye-logo.v1.2

Від газопостачання через порушення почали відключати будинки Хмельницького

Суспільство 3453
В обласному центрі повністю відключили від газопостачання вже чотири багатоквартирні будинки
В обласному центрі повністю відключили від газопостачання вже чотири багатоквартирні будинки. Фото: ілюстративне пресслужби АТ «Хмельницькгаз»

Це вирішили робити, щоб уникнути нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом.

Через порушення правил користування газовим обладнанням і вентиляційними системами у Хмельницькому почали відмикати багатоквартирні будинки від блакитного палива. З цією ситуацією зіткнулося кілька будинків, жителі яких не виправили виявлені порушення. Про це сьогодні, 15 грудня, на брифінгу розповіли представники місцевої влади й АТ «Хмельницькгаз».

За словами заступника Хмельницького міського голови Василя Новачка, щороку в кожну квартиру багатоквартирних житлових будинків мають зайти спеціалісти з обслуговування димових і вентиляційних каналів. Вони перевіряють їх справність. У разі виявлення порушень їх експлуатації, спеціалісти мають повідомити власників квартири та управителя багатоквартирного житлового будинку. Їм дають доручення виправити ці порушення: дрібні чи серйозні.

«На жаль, багато власників квартир ігнорують вимогу виправити порушення. Через це у місті ставалися випадки отруєння чадним газом, — розповідає Василь Новачок. — Донедавна обходилося без летальних випадків. Але після трагедії, яка сталася у жовтні (через отруєння чадним газом у квартирі будинку на вулиці Кам’янецькій померло двоє дітейавт.), ми вирішили змінити підхід».

Василь Пилипович пояснив, що нині у випадку виявлення порушень з експлуатації димових і вентиляційних каналів комунальники пишуть лист в АТ «Хмельницькгаз». Далі його представники відмикають вказаний будинок чи під’їзд від постачання блакитного палива до того часу, поки порушення не будуть усунені.

«Таким чином наразі у Хмельницькому вже маємо чотири багатоквартирні будинки, які повністю відключено від газу. Також є кілька будинків, де відключено окремі стояки. Все це старі «хрущовки», де є газові колонки, — каже заступник міського голови. — Але це лише початок. Цілком ймовірно, що така ситуація може повторитися й у вашому будинку. Тому, якщо у вас з’являється припис про усунення порушень, його необхідно виконати якнайшвидше».

За його словами, наразі від газопостачання повністю або частково відключено будинки за адресами: вулиця Героїв Майдану, 46, вулиця Кам’янецька, 65, 103, 109 і 111 та вулиця Зарічанська, 6/3. Поки що не має точних дат, коли у них відновиться повноцінне газопостачання. Нині у цих багатоквартирних будинках тривають роботи з усунення виявлених порушень.

Василь Новачок додав, що газопостачання відмикають не одразу. Спершу дається кілька днів для усунення порушень. Більшість з них є дрібними, тому власник квартири може зробити це самостійно. Наприклад, одним з таких порушень є під’єднання витяжки до димового чи вентиляційного каналу. Це суто відповідальність власника квартири. Якщо ж такі канали забилися внаслідок природних обставин, то це відповідальність управляючої компанії. Вона має за кошти, які їй сплачують мешканці будинку, найняти спеціалістів для ліквідації забою.

Головний інженер АТ «Хмельницькгаз» Олександр Лоб розповів про типові порушення, які можуть стати причиною відключення газопостачання. Наприклад, проблемою може стати самовільне перепланування квартири.

«На кожну квартиру є схема димових і вентиляційних каналів, де визначено, куди саме має підключатися газове обладнання. Проте часто власники квартир під час ремонту роблять перепланування й самовільно встановлюють прилади в інше, непризначене для цього місце. Як наслідок, димовий канал газового обладнання приєднується до вентиляційного каналу будинку або ж йде суміщення каналів різних поверхів. Це суперечить правилам безпеки, адже за таких умов чадний газ починає потрапляти у квартири. Відповідно це несе загрозу для життя та здоров’я людей», — зазначив Олександр Лоб.

За його словами, також потрапляння чадного газу до кухні чи ванної кімнати може статися через встановлення на кухні іншої квартири примусової вентиляції, тобто «витяжки», і приєднання її до вентиляційного каналу. Це є порушенням, яке власники повинні ліквідувати. Інакше їм може загрожувати від’єднання від газопостачання.

Ще одним порушенням є систематичний не допуск до квартири спеціалістів з обслуговування димових і вентиляційних каналів.

«Відповідальність за правильну експлуатацію газових приладів та димових і вентиляційних каналів покладається на власників квартири, її мешканців або балансоутримувача квартири», — наголосив Олександр Лоб.

Читайте також: Ціна на газ у грудні: скільки платити мешканцям Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую