ye-logo.v1.2

Врятувати палац: у Маліївцях волонтери влаштовують День порятунку пам’ятки

Суспільство 2287
Вже завтра на толоку до Маліївців приїдуть десятки волонтерів
Вже завтра на толоку до Маліївців приїдуть десятки волонтерів. Фото: з архіву

Старовинну будівлю залишили без фінансування на опалення.

У Маліївцях, що в Новодунаєвецькій громаді, волонтери оголосили акцію з порятунку палацу Орловських, де наразі розташований обласний дитячий санаторій. Старовинна будова опинилася в небезпеці: через карантин санаторій тимчасово закрили, а грошей на опалення не виділили.

Залишити старовинну будівлю без опалення взимку, фактично означає дозволити палацу почати руйнуватися. Тож об’єднатися заради його порятунку вирішили волонтери, яким небайдужа доля палацово-паркового комплексу. Уже завтра, 18 грудня, вони оголосили День порятунку палацу та їдуть до Маліївців розчищати від повалених дерев та чагарників старовинний парк, а відтак заготовляти дрова для опалювання палацу.

Анастасія Донець, голова громадської організації «Маліївецька спадщина», нещодавно поділилася цією проблемою в соцмережах. А ще - величезним бажанням врятувати палац. І вже за лічені години небайдужі люди зібрали понад двадцять п’ять тисяч гривень, за які Анастасія закупила бензопили. А також зголосилися приїхати до Маліївців на День порятунку.

«Алгоритм передбачуваний - за зиму опалювальна система летить, будинок починає «хворіти», коштів на глобальні ремонти і заміни нема - заклад закривають, будинок поповнює список архітектурних трупів… Туди будуть приїзджати люди, прицмокувати язиками, зітхати, казати, що у нас так все, що толку нема, така країна, такі люди...», - каже Анастасія. І рішуче налаштована не допустити руйнування архітектурної перлини краю. Бо вважає, що Маліївці мають щасливу зірку: вціліли у революцію, у Другу світову, а сьогодні, від недбалості палац врятують волонтери.

Вже завтра на толоку до Маліївців приїдуть десятки небайдужих. Звісно ж, доєднався до порятунку і колектив санаторію. А транспортом для перевезення заготовлених дров сприяє Новодунаєвецька громада.

«Наш маленький колектив зараз з усіх сил намагається врятувати від згубного впливу зими систему опалення, водопостачання, інтер'єр палацу з унікальними ліпнинами, фресками, а також меблі, інвентар, - каже виконувач обов’язків головного лікаря санаторію Леонід Юнь. - Через брак фінансів коштів на опалення нам не дали. Ми змушені самотужки заготовляти дрова для опалення. Як це має бути, коли в штаті залишилось сім чоловіків та дві жінки, сказати важко. Але ми не здаємось, утеплюємо корпуси, готуємо інвентар і надіємось на допомогу небайдужих людей, волонтерів, співробітників...»

Нагадаємо, палац в Маліївцях, особливо зовні, досі зберігає свій первозданний вигляд. Зводили його за планом відомого архітектора Мерліні у 1788 році. І володіли ним Орловські аж до 1918 року. Десятки років у графських палатах розміщений обласний дитячий протитуберкульозний санаторій. Останнім часом все частіше постає питання про його закриття.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую