ye-logo.v1.2

Порушення карантину: апеляційний суд скасував 34 тисячі гривень штрафу для Вікарчука

Суспільство 1083
Апеляційний суд частково задовольнив скаргу адвоката місцевого підприємця
Апеляційний суд частково задовольнив скаргу адвоката місцевого підприємця. Фото: ілюстративне pixabay.com

Натомість правосуддя не закрив справу, а направив її правоохоронцям для належного оформлення.

Хмельницький апеляційний суд нещодавно розглянув скаргу адвоката власника ТОВ «Браво» на постанову Хмельницького міськрайонного суду. Згідно з останньою, на місцевого підприємця за порушення правил карантину наклали 34 тисячі гривень штрафу. Однак апеляційний суд задовольнив скаргу адвоката лише частково: штраф скасував, але справу не закрив. Про це свідчить постанова, винесена 22 грудня.

За її текстом, 26 жовтня Хмельницький міськрайонний суд наклав на кінцевого бенефіціарного власника ТОВ «Браво» Віктора Вікарчука 34 тисячі гривень штрафу. Причиною стало те, що 15 жовтня його заклад «Роза-Бар» на вулиці Свободи продовжив працювати о 00:20. На думку, правоохоронців і суду першої інстанції, підприємець не вжив заходів, аби забезпечити закриття нічного клубу. Й таким чином порушив вимоги постанови Кабміну щодо протидії COVID-19.

У поданій апеляційній скарзі захисник Віктора Вікарчука Андрій Орєхов попросив скасувати постанову від 26 жовтня та закрити справу через відсутність у діях його клієнта складу адміністративного правопорушення.

«Ні у протоколі поліції, ні у постанові суду не вбачається, яке саме положення Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» було порушено підприємцем і не сформульовано суть вчиненого правопорушення. Також немає жодних доказів, що саме він, у якості власника ТОВ «Браво», є відповідальним за закриття нічного клубу «Роза бар». Зокрема документів, які б підтверджували організаційно-штатну структуру клубу, посадові інструкції та інше. Є незрозумілим в якості кого на нього було складено протокол: громадянина чи посадової особи», — зазначено у постанові з посиланням на твердження адвоката.

Хмельницький апеляційний суд зрештою дійшов до висновку, що з долучених до справи матеріалів Віктор Вікарчук дійсно є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Браво». Проте, згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, керівником вказаної юридичної особи є інша особа. Немає й підтвердження, що Віктор Вікарчук відповідальний за закриття закладу «Роза-Бар».

«Суддя першої інстанції не встановив невідповідність даних протоколу, не звернув уваги на допущені порушення та не вжив заходів щодо їх усунення», — зазначено у постанові.

Таким чином апеляційний суд частково задовольнив скаргу адвоката місцевого підприємця. Зокрема, він постановив скасувати постанову міськрайонного суду. Однак справу не закрив, а направив її для належного оформлення у Зарічанське відділення поліції Хмельницького міського відділу поліції.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Читайте також: Звинуватили в сепаратизмі: біля Хмельницької міськради Вікарчука облили зеленкою

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую