ye-logo.v1.2

«Пакунок малюка»: породіллі Хмельниччини досі отримують лише грошову компенсацію

Суспільство 1701
"Пакунків малюка" на Хмельниччині досі немає
"Пакунків малюка" на Хмельниччині досі немає. Фото: www.epravda.com.ua

Кошти перераховують на спецкартку.

Від літа породіллі Хмельниччини замість «пакунку малюка» можуть скористатися компенсацією від Мінсоцполітики у розмірі п’ять тисяч гривень. Перераховують кошти на спецкарту, якою можна розрахуватись у визначених для того магазинах. 

Утім, восени президент підписав документ, яким повернув видачу «пакунку малюка» у натуральній формі. Минуло понад два місяці з того часу, однак досі «пакунків малюка» на Хмельниччині немає.

«Поки не відомо, коли пакунок видаватимуть в натуральній формі. Породіллі досі можуть отримати лише грошову компенсацію. Жінки пишуть заяви на «пакунок малюка», ми очікуємо 30 днів, якщо їх нема, то оформляємо грошову допомогу. Коли послуга повернеться у тому вигляді, що була раніше, не відомо. Але точно, як і раніше, пакунки  видаватимуть у пологових», - розповідає начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім'ї Департаменту соціального захисту населення в області Вадим Маруняк.

Додає, що поки не відомо, хто буде  пакунки централізовано закупляти. Це питання мають ще вирішити. Наразі обласний департамент соціального захисту населення та департамент охорони здоров'я прорахували  кількість необхідних «пакунків малюка» на найближчі декілька місяців.

«На січень та лютий потрібно для породіль приблизно по 870 пакунків щомісяця. Але їх ще ж треба закупити й доставити. Тому, думаю, найближчим часом їх точно не буде», - зазначає Вадим Дмитрович.

Нагадаємо, що з  1 липня породілля матиме вибір - отримати компенсацію чи «пакунок малюка»

Читайте також:  «Пакунок малюка» монетизували: як оформити допомогу жителям області

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую