ye-logo.v1.2

Як правильно поводитися з піротехнікою: поради фахівців

Суспільство 485
Якщо не дотримуватися правил, новорічні салюти можуть бути причиною поранення людей
Якщо не дотримуватися правил, новорічні салюти можуть бути причиною поранення людей. Фото: ілюстративне pixabay.com

Щоб свято було безпечним.

Напередодні новорічних свят люди починають активно купувати феєрверки, петарди, ракети тощо. Але при цьому рятувальники нагадують, що рік у рік збільшується кількість людей, які отримують від цих забав каліцтво, термічні опіки та різні травми. Дуже часто це трапляється внаслідок необережного, неправильного чи невмілого користування піротехнічними виробами.

Щоб запобігти біді, у ДСНС перерахували кілька правил, яких варто дотримуватися під час поводження з піротехнікою:

  •  Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів і поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок тощо.
  •  Піротехніку не можна зберігати біля приладів опалювання – батарей, газових та електричних плит.
  •  Не варто носити вогненебезпечні предмети у кишенях чи сумочках.
  • Не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам, а також курити, працюючи з піротехнічними виробами.
  •  Перед тим, як приводити той чи інший вид у дію, завжди важливо спокійно і на тверезу голову ознайомитися з інструкцією.
  •  Будь-яка новорічна піротехніка не повинна потрапляти до рук дітей, навіть якщо мова йде про умовно безпечні хлопавки і бенгальські вогні, не кажучи вже про більш потужні салюти. Дорослим слід усвідомлювати, що будь-який предмет такого типу може спровокувати пожежу або призвести до травм.

«Пам’ятайте, у деяких випадках новорічні салюти можуть бути причиною поранення людей, які вас оточують. Особливо це актуально, якщо мова йде про ракети, для використання яких потрібен простір, - йдеться у повідомленні надзвичайників. - Варто також пам’ятати, що люди напідпитку – головний ворог безпечних запусків піротехніки. Як правило, людина в піднесеному алкоголем настрої схильна ігнорувати правила безпеки у поводженні з салютами, погано координує свої рухи, піддає невиправданій небезпеці себе та оточуючих».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую