ye-logo.v1.2

«Новорічні прикраси створюють особливу атмосферу святкового затишку», - майстриня

Суспільство 4206
Перші ялинкові прикраси Віта Поліщук робила з фоамірану.
Перші ялинкові прикраси Віта Поліщук робила з фоамірану.. Фото: з архіву Віти Поліщук

У цьому переконана Віта Поліщук зі Славути

Ялинка – невід’ємний атрибут святкування Нового року. Прикрас на зелену красуню настільки багато, що розбігаються очі. Та чи є щось оригінальніше за річ, зроблену власними руками? «Кожному під силу створити в домі казкову новорічну атмосферу», – запевняє Віта Поліщук. Зі своїми трьома синами вона виготовляє ялинкові прикраси. Каже, що дітям ця творчість дуже подобається, адже це чудова можливість пофантазувати, помріяти та втілити в життя свої задуми.

За освітою Віта – вихователь. Працює у Славутському ліцеї, але зараз у декретній відпустці. «Робота педагога вимагає творчого підходу, адже сучасні діти настільки активні, що вчителі просто зобов’язані теж «йти в ногу» з часом. Виготовленням новорічних прикрас я почала захоплюватися минулого року. Якось дивилась сторінку в одній соціальній мережі й натрапила на ялинкові іграшки. Наступного дня придбала все, що потрібно для виробів. Навіть не помітила, як одна за одною почали з’являтися кульки, зірочки, чобітки. Почала цікавитися та вивчати різні техніки виконання. Минулого року наша домашня ялинка була вбрана у власноруч виготовлені прикраси», – розповідає майстриня.

Віта Поліщук зі Славути створює новорічні прикраси

Віта Поліщук зі Славути створює новорічні прикраси. Фото з архіву Віти Поліщук.

У Віти троє синів, й кожен намагається долучитися до маминої творчості. Старший допомагає вирізати шаблони. «Цьогоріч роблю іграшки на пінопластовій основі, – каже мисткиня. – Середній син наносить на них шпаклівку й посипає глітером та різними іншими блискітками. А найменший, півторарічний, «стежить за порядком».

Перші ялинкові прикраси Віта Поліщук робила з фоамірану. Це спеціальний пінистий матеріал, який застосовується у різних видах рукоділля. «Техніки виконання запозичую в інтернеті, але підлаштовую їх під себе. У моїй колекції багато кульок, чобітків, рукавичок, зірочок. Для створення найпростішої іграшки знадобиться 30-40 хвилин, для складнішої – 3-4 години, а для виробу зі шпаклівки треба зо три доби, щоб все просохло».

За словами Віти, для виготовлення іграшок не потрібно якихось особливих знань чи умінь. Можна застосувати матеріали, які є вдома. «Найпростішу новорічну прикрасу можна зробити з картону. Робимо конус за допомогою циркуля, потім приклеюємо до нього вату, а до неї прикріплюємо ґудзики або ж блискітки. Ще один варіант: формуємо кулю з пінопласту й обклеюємо її звичайними серветками. Можна пофарбувати соснову чи ялинову шишку спеціальною фарбою й посипати глітером. Перегоріла лампочка теж може стати основою для новорічної іграшки. Її слід розписати акриловими фарбами. Раджу спробувати з дітьми створити прикрасу з фетру. Знадобиться тканина, голка, нитки, стрічка. Спочатку вирізаємо шаблон, потім копіюємо на тканину. Для наповнення можна використати вату, синтепон або залишки якоїсь тканини. Потім зшиваємо дві частини й прикрашаємо за бажанням», – пояснює майстриня.

Катерина СТУЧІНСЬКА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую