Гаряча тема:
- Війна
День Соборності: історія, факти та фотопідбірка з відзначення свята на Хмельниччині

Сьогодні вся країна відзначає День Соборності України.
Саме 22 січня 1919 року було підписано Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу, який увійшов в історію як «Акт Злуки». Роком раніше — 22 січня 1918 року — було підписано IV універсал УЦР, який проголосив повну незалежність УНР.
Офіційний державний статус День Соборності України отримав у 1999 році.
Живий ланцюг на честь Дня Соборності України. Ця акція стала однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної, соборної і демократичної України. Патріотичні сили у передчутті розпаду СРСР об'єдналися і 21 січня 1990 року організували живий ланцюг між Києвом та Львовом, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України та існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей, взявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова.
Щороку 22 січня і жителі Хмельниччини утворюють живі ланцюги, які символізують об'єднання країни.
На межі Волочиського району Хмельницької області та Підволочиського району Тернопільської області 102-у річницю проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР відзначили традиційною святковою ходою.
Після традиційного обміну короваями на мосту відбулося з’єднання синьо-жовтого Державного Стягу та вшанування хвилиною мовчання усіх героїв, які загинули за незалежність України та поіменно згадали загиблих земляків з Волочиського та Підволочиського районів у російсько-українській війні.
По-різному відзначали День Соборності і в населених пунктах Хмельницької області. До прикладу, у Хмельницькому урочистості пройшли на замерзлому Південному Бузі, а в Олешині Хмельницького району активісти прийшли до алеї Небесної Сотні.
До речі, традиція створення живих ланцюгів, які символізують єдність України, почала відроджуватися у кінці 2000-х. У 2008 — 2011 роках у Києві такі ланцюги створювали на мосту Патона. Таким чином символічно об'єднували правий і лівий береги Дніпра. Найбільшого розмаху досягла акція 2011 року, коли на міст Патона прийшли понад 1000 людей. 22 січня 2011 року живий ланцюг також був створений у понад 20 містах України.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: