ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницький хоче позичити гроші для завершення добудови школи на Озерній

Суспільство 1951
Наразі кошторисна вартість будівництва школи на вулиці Залізняка, 32 становить понад 150 мільйонів гривень
Наразі кошторисна вартість будівництва школи на вулиці Залізняка, 32 становить понад 150 мільйонів гривень. Фото: пресслужби Хмельницької міськради, знімок 2017 року

Будівництво цього закладу освіти стартувало у 2017 році.

Цьогоріч місцева влада планує залучити 60 мільйонів гривень кредиту для завершення будівництва навчально-виховного комплексу на вулиці Залізняка, 32, що у мікрорайоні Озерна. Про це свідчить проєкт рішення виконкому, опублікований на сайті Хмельницької міської ради.

Фактично будівництво цього навчального-виховного комплексу стартувало у 2017 році. Він складається з двох частин: дитсадка на 350 дошкільнят і початкової школи на 480 учнів. На старті робіт кошторисна вартість закладу освіти складала понад 110 мільйонів гривень. Вже тоді це стало чи не наймасштабнішим будівництвом навчального закладу у Хмельницькій області.

Спершу планувалося, що дитсадок буде завершений у 2018 році, а початкова школа — у 2019-у. Проте вартість спорудження навчального закладу зростала, а бюджет розвитку міста натомість скорочувався. Таким чином відкоригована кошторисна вартість НВК в Озерній станом на квітень минулого року склала понад 204 мільйонів 203 тисячі гривень. Левова частка цієї суми, понад 150 мільйонів 345 тисяч гривень, припала на спорудження початкової школи.

Зрештою новий дитсадок №9 «Кобзарик» на вулиці Залізняки, 32 відкрили для дошкільнят мікрорайону Озерна у вересня минулого року. На нього з місцевої скарбниці було витрачено 53 мільйони гривень. А будівництво початкової школи триває надалі.

Згідно з пояснювальною запискою до бюджету Хмельницької міської громади на 2021 рік, наразі на будівництво цієї школи у попередні роки було освоєно понад 36 мільйонів 670 тисяч гривень. Цьогоріч з місцевої скарбниці заплановано виділити понад 30 мільйонів 81 тисячу гривень.

Крім того, для завершення будівництва початкової школи на вулиці Залізняка, 32 міська влада планує взяти ще 60 мільйонів гривень кредиту.

Згідно з проєктом рішення виконкому, фінансовому управлінню Хмельницької міської ради мають доручити направити листи державним банкам для отримання їх пропозицій щодо умов кредитування та відсоткових ставок. Отримані відповіді далі повинна опрацювати спеціально створена робоча група.

А вже після погодження Міністерства фінансів України, буде укладений договір на взяття 60 мільйонів гривень кредиту. Втім, остаточне рішення щодо отримання запозичень до місцевої скарбниці мають ще підтримати депутати міської ради.

Читайте також: Як працюватимуть школи Хмельницької громади після локдауну

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую