ye-logo.v1.2

Екоінспектори Хмельниччини виявили порушення правил рубки в урочищі «Липник»

Суспільство 795
Інспектори виявили пошкодження дерев різних порід, які не мали б підпадати під рубку
Інспектори виявили пошкодження дерев різних порід, які не мали б підпадати під рубку. Фото: ілюстративне pixabay.com

Вони оцінили завданні довкіллю збитки у понад 22 тисячі гривень.

Нещодавно представники Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області зафіксували порушення природоохоронного законодавства на території заповідного урочища місцевого значення «Липник», що на Деражнянщині. Таку ситуацію допустило місцеве лісогосподарське комунальне підприємство «Флора», яке власне й має охороняти урочище. Про це повідомили у пресслужбі екоінспекції.

За її інформацією, ще у 1994 році для збереження цінних видів рослинного й тваринного світу Хмельницька облрада передала урочище «Липник» під охорону СЛКП «Флора». Щоб дізнатися, як це комунальне підприємство нині дотримується правил використання лісових ресурсів, екоінспектори Хмельниччини провели планову перевірку. Вона тривала з 11 до 22 січня.

«У результаті було виявлено порушення чинного природоохоронного законодавства. Насамперед на території урочища державні інспектори задокументували відсутність охоронних знаків у повному обсязі», — зазначили в екоінспекції.

Крім того, було перевірено санітарно-вибіркові рубки, які проводилися у 2020 році. Під час такої перевірки інспектори виявили пошкодження дерев різних порід, які не мали б підпадати під рубку. Таким чином довкіллю було завдано збитків на понад 22 тисячі 503 гривні.

«Наразі Держекоінспекція підготувала претензію до СЛКП «Флора» про відшкодування шкоди, завданої довкіллю. Підприємство у місячний термін повинне добровільно сплатити понад 22 тисячі 503 гривні компенсації. У іншому випадку державні інспектори будуть подавати позов до суду», — пояснили у пресслужбі Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Читайте також: Забруднення повітря у Старокостянтинові: підприємство оштрафували за понаднормові викиди

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую