ye-logo.v1.2

Забруднення повітря у Старокостянтинові: підприємство оштрафували за понаднормові викиди

Суспільство 1237
Екоінспектори виявили, що підприємство здійснювало скид забрудників у атмосферне повітря без відповідного дозволу
Екоінспектори виявили, що підприємство здійснювало скид забрудників у атмосферне повітря без відповідного дозволу. Фото: ілюстративне pixabay.com

За підрахунками екоінспекції, розмір завданих збитків склав майже 200 тисяч гривень.

Господарський суд Хмельницької області задовольнив позов Старокостянтинівської місцевої прокуратури про стягнення з ТОВ «Блок Майстер Україна» майже 200 тисяч гривень компенсації за завдану довкіллю шкоду. Причиною стали понаднормові викиди забрудників в атмосферне повітря без відповідних дозволів. Про це свідчить рішення суду, винесене наприкінці грудня минулого року.

За його текстом, Представники Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області у травні 2018-го провели планову перевірку ТОВ «Блок Майстер Україна», яке у Старокостянтинові займається виробництвом будівельних матеріалів. Тоді екоінспектори виявили, що у товариства з 6 жовтня до 19 грудня 2017 року був відсутній дозвіл на викиди забруднювачів до атмосферного повітря стаціонарними джерелами. А це є порушенням статей 10-11 Закону України «Про атмосферне повітря».

Таким чином представники екоінспекції підрахували, що за цей час підприємство завдало державі 197 тисяч 230 гривень та 1 копійку збитків за понаднормовий викид забрудників у атмосферне повітря. У грудні 2019 року Державна екологічна інспекція пред’явила претензію ТОВ «Блок Майстер Україна» про відшкодування заподіяної довкіллю шкоди. Однак підприємство добровільно не сплатило ці кошти.

Як наслідок прокуратура подала позов про примусове стягнення компенсації на користь місцевого бюджету Старокостянтинівської міської ради, адже підприємство працює на території цієї громади.

Під час судового засідання представники ТОВ «Блок Майстер Україна» заперечили такі позовні вимоги. Вони вважають їх необґрунтованими. Зокрема, вказують, що акт перевірки екоінспекції підписав головний інженер ТОВ «Блок Майстер Україна». Однак керівництво товариства не надавало йому таких повноважень. Крім того, відповідач не володів інформацією про проведення такої перевірки до квітня 2020 року. Тому, на думку представників підприємства, звіт і акт екоінспекції не можуть мати правових наслідків.

Втім, Господарський суд Хмельницької області все ж задовольнив позов прокуратури. Він вирішив стигнути 197 тисяч 230 гривень та 1 копійку з ТОВ «Блок Майстер Україна» у дохід Старокостянтинівської міської ради. А на користь прокуратури товариство повинне сплатити понад 2 тисячі 958 гривень відшкодування судового збору.

Це рішення набуває остаточної сили, якщо відповідач не подасть апеляцію впродовж двадцяти днів з дати складання повного тексту судового рішення, тобто 4 січня цього року.

За інформацією ресурсу «YouControl», хоча філія ТОВ «Блок Майстер Україна» працює у Старокостянтинові, саме товариство зареєстровано у Києві. Воно спеціалізується на «виробництві будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій». Його кінцевими бенефіціарними власниками вказані Євланчик Сергій і громадянин Вірменії Арутюнян Нарек, а засновниками — зареєстрована у Кіпрі компанія «Бушва Холдінгз Лімітед» і Тищенко Віталій Васильович.

Читайте також: Обслуговування державною мовою: що зміниться для людей та бізнесу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую