ye-logo.v1.2

Компенсація за електроенергію: кому на Хмельниччині можна на неї розраховувати

Суспільство 3632
У Хмельницькій ОДА кажуть, що таку компенсацію на теренах області отримає майже 21 тисяча споживачів
У Хмельницькій ОДА кажуть, що таку компенсацію на теренах області отримає майже 21 тисяча споживачів. Фото: ілюстративне expla.bank.gov.ua

Вона має нараховуватися автоматично без участі споживачів.

Днями Верховна Рада України прийняла зміни до державного бюджету на цей рік. Вони стосуються запровадження для деяких категорій населення тимчасової компенсації за різницю у тарифах на електроенергію. На такі потреби передбачали 1 мільярд 400 мільйонів гривень. Зокрема, на Хмельниччині таку компенсацію заплановано надати майже 21 тисячі абонентів. Про це повідомили у пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації.

Оскільки з початку цього року діє єдиний тариф на електроенергію. Відтак були скасовані пільгові тарифи, які діяли для окремих категорій споживачів. Зокрема, людей, які використовують для опалення електричні котли, а також — дитячі будинки сімейного типу, багатодітні та прийомні сім’ї.

Тому 27 січня урядовці запровадили компенсацію за різницю у тарифах на електроенергію, яка діятиме до кінця цього опалювального тарифу або на час карантину, але не пізніше, ніж до 31 березня. Її можуть отримати громадяни, які використовують для опалення електрокотли й мали станом на кінець грудня минулого року право на зниження тарифу. А також — багатодітні сім’ї. Проте це стосується лише споживачів, які не мають субсидії.

Нині ж парламент передбачив на це кошти. Далі компенсацію мають нараховувати автоматично, без будь-якої додаткової участі споживача.

За інформацією представників департаменту регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Хмельницької облдержадміністрації, на території краю компенсацію за електроенергію отримає майже 21 тисяча родин.

«Електрику для опалення свого житла використовують понад 13 тисяч абонентів. Серед них — орієнтовно 800 негазифікованих господарств. Усі вони отримають компенсацію. Крім того, таку підтримку від держави матимуть також майже 7 тисяч багатодітних родин, а також прийомні сім’ї та будинки сімейного типу», — зазначила директорка департаменту Віра Бригадир.

Читайте також: Вартість комуналки у січні: скільки потрібно платити жителям Хмельницького

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую