ye-logo.v1.2

Компенсація за електроенергію для населення: що вирішив уряд

Суспільство 4404
Денис Шмигаль каже, що компенсація за різницю у тарифах нараховуватимуть автоматично
Денис Шмигаль каже, що компенсація за різницю у тарифах нараховуватимуть автоматично. Фото: ілюстративне dengi.ua

Її заплановано надати побутовим споживачам, які використовують електрику для опалення, але не мають субсидії.

Сьогодні, 27 січня, члени Кабміну прийняли постанову, яка стосується надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії. На неї можуть розраховувати громадяни, які використовують електричні котли для опалення свого житла й наприкінці минулого року мали знижені тарифи. Проте вона діятиме лише певний період і не поширюватиметься на отримувачів субсидій.

Згідно з проєктом урядової постанови, з 1 січня цього року для українців був запроваджений єдиний тариф на електроенергію. Відтак були скасовано пільгові тарифи, які діяли для окремих побутових споживачів. Серед них: населення, яке використовує електрику для опалення, а також — дитячі будинки сімейного типу, багатодітні та прийомні сім’ї.

Тому для таких споживачів Кабмін вирішив запровадити тимчасову компенсацію на електроенергію. Вона діятиме з 1 січня на період карантину, але не пізніше, ніж до 31 березня. Вона поширюється на такі категорії споживачів:

  • населення, яке мешкає у житлових будинках, зокрема будинках готельного типу, квартирах і гуртожитках, які у встановленому порядку обладнанні електроопалювальними установками, а також — станом на 31 грудня 2020 року мало право на зниження тарифу;
  • населення, яке живе у багатоквартирних будинках, які є негазифікованими та неприєднаними до централізованого теплопостачання, а також — станом на 31 грудня 2020 року мало право на зниження тарифу;
  • багатодітні, прийомні сім’ї та будинки дитячого типу.

Така компенсація за різницю у тарифах розрахована не лише на жителів міст, а й сільської місцевості. Проте вона не стосується населення, якому призначено субсидії.

Для забезпечення її сплати з держаного бюджету мають виділити 1 мільярд 400 мільйонів гривень. Її надаватимуть шляхом спрямування бюджетних коштів постачальникам універсальних послуг з подальшим їх зарахуванням як часткової оплати за електроенергію у першому кварталі 2021 року. Далі постачальник повинен проінформувати споживача про надану йому компенсацію за різницю в тарифах, розмістивши її у платіжці та особистому кабінеті споживача.

«Тобто, щоб отримати таку компенсацію, людям нікуди не потрібно ходити. Вона нараховуватиметься автоматично», — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також він додав, що цю постанову прийнято з триденним доопрацюванням. Крім неї, уряд ініціюватиме прийняття у Верховній Раді відповідного законопроєкту.

Нагадаємо, що раніше Кабмін встановив тимчасову граничну ціну на газ для потреб населення на рівні 6 гривень 99 копійок за кубометр. Вона діятиме до кінця цього опалювального сезону або карантину, але не пізніше, ніж до 31 березня.

Читайте також: Верховна Рада прийняла закон про референдум: як голосували нардепи від Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую