ye-logo.v1.2

У хмельницькому ліцеї створили STEM-лабораторію

Суспільство 2740
Також у лабораторії облаштували фотостудію
Також у лабораторії облаштували фотостудію. Фото: пресслужби міської ради

Ініціаторкою її створення стала Наталія Зима – краща вчителька хімії 2020 року.

У Хмельницькому технологічному багатопрофільному ліцеї імені Артема Мазура запрацювала сучасна STEM-лабораторія. Ініціаторкою створення такого простору стала Наталія Зима, яка викладає у навчальному закладі.

Освітянка восени минулого року стала однією з кращих педагогів України, увійшовши у десятку фіналістів Національної премії «Global Teacher Prize Ukraine». Також її визнали кращою вчителькою хімії 2020 року. За перемогу у номінації вона отримала грошову нагороду — 200 тисяч гривень. Половину з них Наталія Зима могла використати на власний розсуд, а другу частину – для розв’язання шкільних проблем.

Завдяки перемозі Наталії Зими у номінації та подарункам від спонсорів премії в хмельницькому ліцеї почали облаштовувати STEM-лабораторію. Вона являє собою модернізований кабінет, в якому поєднується вивчення різних дисциплін. Складні процеси тепер вивчають із допомогою візуалізації, крім того, діти можуть застосувати знання одразу ж на практиці. Як пояснює Наталія Зима, мова йде не просто про окреме приміщення в школі, а про діяльність, впроваджену у навчальниий процес закладу.

«Мрію зробити STEM-кабінет місцем, де кожна дитина зможе розкрити свої здібності. Все обладнання ми сконцентрували там, але це не навчальний кабінет. Обладнання в кабінеті можна використовувати на будь-яких уроках – біології, фізиці, хімії. Сам STEM-кабінет доступний для всіх учнів ліцею. На перервах і після уроків ми там проводимо час. У лабораторії учні можуть займатися науковою роботою, дослідженням, різними цікаві проєктами, - говорить Наталія Зима. - Зараз ми говоримо про STEM-кабінет в контексті «STEAM» та навіть «STREAM», коли залучається також мистецтво та читання. Ми облаштували в нашому кабінеті дві книжкових полиці: одна з науковою, інша – з художньою літературою різного спрямування. У нас є зона, де є багато настільних ігор».

Простір поділили на кілька зон.

За словами освітянки, лабораторію лише почали облаштовувати. Це довготривалий процес, оскільки вона потребує дороговартісного обладнання та залучення великої кількості людей.

У STEM-лабораторії є чимало обладання для хімічного кабінету, там створили біологічний куточок з мікроскопами та наборами. Є кольоровий принтер, ноутбук, документ-камера. Також у лабораторії зробили імпровізовану фотостудію, де планують знімати відеоуроки.

«До прикладу, завдяки документ-камері можна робити хімічні досліди і показувати їх одразу на великому екрані. Або ж її можна під’єднати до окуляра мікроскопу і теж транслювати зображення», - додає вчителька.

У кабінеті є чимало обладнання для хімії.

У планах доповнити лабораторію новим обладнанням, започаткувати мікропроєктування. «Коли плануєте робити STEM-кабінет і бачите кошторис, розумієте, що це нереально. У наших сучасних умовах жодна школа немає такого фінансування. Мрій у нас багато, і головне, що ми зробили перші кроки», - говорить Наталія Зима.

В кабінеті встановили обладнання для дослідницько-експериментальної та винахідницької діяльності.

Читайте також: Уроки із смартфоном, домашка в інтернеті. Як краща вчителька хімії навчає хмельницьких школярів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую