ye-logo.v1.2

Залізничну станцію «Хмельницький» модернізують для руху високошвидкісних потягів — міністр

Суспільство 3629
За словами Владислава Криклія, для запуску високошвидкісного залізничного сполучення заплановано закупити потяги компанії «Hyundai»
За словами Владислава Криклія, для запуску високошвидкісного залізничного сполучення заплановано закупити потяги компанії «Hyundai». Фото: ілюстративне з фейсбуку Укрзалізниці

У Міністерстві інфраструктури також планують оновити громадський транспорт 29 міст, серед яких є Хмельницький.

Днями міністр інфраструктури України Владислав Криклій на Всеукраїнському форумі «Україна 30 «Інфраструктура» розповів про майбутнє оновлення транспортної сфери. Серед планів — запуск високошвидкісного залізничного сполучення та збільшення кількості екологічного громадського транспорту у 29 містах. Обидва проєкти напряму стосуються Хмельницького.

За словами Владислава Криклія, високошвидкісне залізничне сполучення найперше пролягатиме за маршрутами: Київ – Львів – Держкордон (з Польщею — авт.), Київ – Одеса, Київ – Харків і Київ – Дніпро – Запоріжжя. На початковому етапі реалізації цього проєкту необхідно збудувати залізничні лінії зі швидкістю руху до 250 кілометрів на годину. Загальна довжина нових євроколій становить 896 кілометрів. Також необхідно придбати 39 високошвидкісних потягів типу «Інтерсіті». Він зазначив, що цей проєкт Україна реалізовуватиме спільно з урядом Кореї.

«У березні туди вилетить наша делегація. Готується меморандум, щоб держава могла отримати фінансування на вигідних умовах (тобто йдеться здебільшого про кредитні кошти — авт.), — розповідає Владислав Криклій. — З корейською компанією «Hyundai» ми говоримо не лише про постачання потягів, а й локалізацію в Україні виробництва запчастин до них та їх обслуговування».

Через Хмельницький курсуватиме високошвидкісний потяг, який прямуватиме з Києва до кордону з Польщею. Інфографіка: з фейсбуку Владислава Криклія

Через Хмельницький курсуватиме високошвидкісний потяг, який прямуватиме з Києва до кордону з Польщею. Інфографіка: з фейсбуку Владислава Криклія

Пізніше Владислав Криклій у своєму телеграм-каналі написав, що в рамках цього проєкту під високошвидкісний рух буде модернізовано низку залізничних станцій країни. Серед них є станція Хмельницький. Зокрема, на опублікованій урядовцем мапі помітно, що через Хмельницький курсуватиме високошвидкісний потяг, який прямуватиме з Києва до кордону з Польщею. Проте, чи зупинятиметься він на місцевій залізничній станції, у Міністерстві поки не уточнюють.

У пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації додають, хмельницький залізничний вокзал заплановано осучаснити не лише для надання послуг з перевезення пасажирів, а й для створення на його базі торгово-розважального центру для жителів міста та туристів.

На форумі Владислав Криклій також заявив, що Україна має отримати від Європейського інвестиційного банку кошти для придбання тисячі одиниць сучасного громадського транспорту для 29 міст. Купуватимуть електробуси, тролейбуси, трамваї… Серед списку міст є й Хмельницький. Однак міністр не уточнив, скільки саме кожному місту буде надано одиниць нового громадського транспорту.

Однак у січні цього року Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів, що в рамках цього проєкту обласний центр попередньо має отримати 60 нових тролейбусів.

Читайте також: Хмельниччина отримає понад 18 тисяч доз вакцини від COVID-19 - голова облдержадміністрації

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую