ye-logo.v1.2

Хмельниччина отримає понад 18 тисяч доз вакцини від COVID-19 - голова облдержадміністрації

Здоров'я 2205
Перші 500 тисяч доз вакцини Covishield 23 лютого вивантажили у київському аеропорті «Бориспіль»
Перші 500 тисяч доз вакцини Covishield 23 лютого вивантажили у київському аеропорті «Бориспіль». Фото: з фейсбуку Максима Степанова

Спершу робитимуть щеплення працівникам медзакладів, у яких лікують пацієнтів з COVID-19.

Вранці 23 лютого в Україну прибули перші 500 тисяч доз індійської вакцини від коронавірусу Covishield. Опісля голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій на своїй сторінці у фейсбуці написав, що область найближчими днями розраховує отримати 18 тисяч 600 доз цієї вакцини. Детальніше про початок всеукраїнської кампанії щеплення від COVID-19 цього ж дня розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За словами Віктора Ляшка, отримана Україною вакцина буде розфасована для кожної з областей. Вранці 24 лютого одинадцять автомобілів вирушать з партіями препарату в різні частини країни. Разом з Covishield будуть доставлені шприци, бокси для їх безпечної утилізації та інформаційні матеріали про щеплення.

«Вакцина виїде одночасно, але деякі області отримають Covishield завтра вдень, інші — ввечері або наступного дня. Першими її доставлять у Київ і Київську область, Чернігівську, Черкаську, Житомирську та Вінницьку області», — розповів заступник міністра.

Тому в областях вакцинація стартуватиме одразу після отримання перших доз вакцини. Тобто у деяких регіонах — з 24 лютого. На першому етапі цим займатимуться мобільні бригади. На другому також запрацюють пункти для щеплення. Їх роботу оплачуватиме Національна служба здоров’я України.

Віктор Ляшко наголосив, що вакцинація від коронавірусу буде добровільною. Перші щеплення призначенні для працівників медзакладів, які нині призначенні для лікування пацієнтів з COVID-19. Після них вакцинуватимуть інших медиків, зокрема сімейних лікарів, а також — військових у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Далі розпочнеться другий етап кампанії щеплення, під який підпадають українці старше 80 років.

«За попередньою інформацією, 38 відсотків медиків відмовилися від вакцинації. Але потрібно враховувати, що частина з них перехворіла на коронавірус і має до нього набутий імунітет. У таких випадках рекомендується відтермінувати щеплення на шість місяців, — пояснює Віктор Ляшко. — Раніше планувалося, що лікарі отримуватимуть щеплення вакциною Pfizer, але Україна все ще її не отримала. Тому поки використовуватимемо Covishield».

За його словами, вакцина Covishield є безпечною. Вона виготовляється в Індії, але є розробкою шведсько-британської фармацевтичної компанії «AstraZeneca».

«Імуногенність цієї вакцини складає понад 97 відсотків, а ефективність — понад 70 відсотків. Що таке імуногенність? Цей показник означає, шо у людини в 97 відсотках утворюються антитіла (до коронавірусу — авт.). Що таке ефективність? Це порівняння, скільки інфікувалося представників двох груп: які отримали вакцину та які її не отримали», — зазначив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, вакцину Covishield, яка прибула в Україну, виробляють в Інституті сироватки крові Індії. Рекомендацію до її використання Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила 15 лютого, а в Україні її зареєстрували — 22 лютого.
Проте Covishield не є розробкою індійських науковців. Вона є аналогом вакцини Oxford/AstraZeneca, яку створили науковці Оксфордського університету спільно зі шведсько-британською компанією «AstraZeneca». Тому фактично вакцина одна й та ж, але має різних виробників.

У порівнянні з вакциною Pfizer, яку потрібно зберігати при температурі -70 градусів, перевага Oxford/AstraZeneca (Covishield) полягає у тому, що вона не вимагає наднизьких температур. Термін її придатності становить шість місяців при температурі зберігання від +2 до +8 градусів.

У Всесвітній організації охорони здоров’я ефективність цієї вакцини раніше оцінили у понад 63 відсотки. Але дослідження, опубліковані британським медичним журналом «The Lancet», показують, що її ефективність може сягати понад 90 відсотків.

Серед побічних ефектів цієї вакцини називають чутливість, біль, свербіж, набряк або синці на ділянці, де була зроблена ін’єкція. Часто фіксувалися випадки поганого самопочуття, втоми, ознобу або відчуття гарячки, головний біль, нудота, біль у суглобах або м’язах. Також поширеними побічними ефектами були лихоманка, блювота й симптоми характерні для грипу: висока температура, біль у горлі, нежить, кашель.

Також нагадаємо, що 30 січня міністр охорони здоров’я Максим Стапанов заявив, що Україна отримає першу партію вакцини Pfizer всередині лютого. Однак зрештою дата її постачання була перенесена. Міністр пояснив це «логістичними та бюрократичними проблеми».

Читате також: У Хмельницькому фіксують зростання захворюваності на COVID-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую