FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
5 Травня, 2024

Можливе посилення карантину: чи погоджуються люди (Результати опитування)

Понад сотня респондентів вважає за необхідне посилити карантин, якщо зростатиме захворюваність на COVID-19. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Понад три сотні читачів висловилися, чи підтримують вони запровадження жорсткого карантину.

Сьогодні, 8 березня, на сайті «Є» завершилося опитування, присвячене можливому посиленню карантину. Причиною проведення цього опитування стала заява прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо початку в Україні третьої хвилі пандемії коронавірусу та загрози запровадження нового локдауну. За словами очільника уряду, якщо більшість областей потрапить у «червоні» зони, скоріш за все доведеться повертатися до жорсткого карантину. Тому запитали наших читачів, чи підтримують вони таку ідею.

Онлайн-опитування тривало з вечора 4 березня до ранку 8 березня. Було винесене єдине питання: «Чи підтримуєте ви введення жорсткого карантину, якщо захворюваність на COVID-19 зростатиме?». Відповідь на нього дало 323 респонденти, які обрали один зі запропонованих їм варіантів. Серед них: «так», «ні», «за умови, що буде на цей період матеріальна підтримка від держави», «не бачу сенсу, адже карантинних обмежень не всі дотримуються», «мені байдуже» та «ваш варіант».

Отож, на питання: «Чи підтримуєте ви введення жорсткого карантину, якщо захворюваність на COVID-19 зростатиме?», — більшість респондентів натиснула відповідь «так». Можливість посилення карантину підтримує 40,87 відсотка учасників опитування (132 голоси). Натомість однозначне «ні» сказало 24,15 відсотка респондентів (78 голосів).

Більшість респондентів натиснула відповідь «так»

З жорстким карантином можуть погодитися, якщо на час його дії буде матеріальна підтримка від держави, 17,03 відсотка опитаних (55 голосів). Майже стільки ж — 16,41 відсотка (53 голоси) — не бачать у цьому сенсу, адже не всі люди дотримуються карантинних обмежень.

Є й читачі, яким взагалі байдуже. Відповідний варіант відповіді натиснуло 0,93 відсотка респондентів (3 голоси). А власний варіант відповіді запропонувало лише двоє учасників опитування або 0,61 відсотка голосів. Перший сказав: «В розумних межах». На жаль, ми не можемо опублікувати відповідь іншого респондента, адже вона побудована на нецензурній лексиці.

Однак наголошуємо, що це опитування не є репрезентативним і не може ілюструвати реальну громадську думку.

Крім того, читачі ділилися своїми думками у коментарях на сайті «Є» та під цим матеріалом у фейсбуці. Вони не завжди вказували однозначну відповідь щодо підтримки чи не підтримки запровадження жорсткого карантину. Наприклад, на сайті читач Віталій Українець написав таке (граматика та пунктуація оригіналу залишена без змін — авт.): «до 30% отримують зараження COVID19, випадкові паціенти які вже лікуються від інших хвороб на стаціонарах! Паціенти заражені короною в лікарнях через суди мають вимагати повернення коштів у держави!».

А на фейсбуці двоє людей висловило однозначне «ні». Користувач фейсбуку Микола Прокопов натомість написав риторичне питання: «А Прем’єр теж без зарплати сидітиме?». А користувачка Iren Yanevskaya думає, що так буде надалі, поки усі не перехворіють.

Нагадаємо, 4 березня Денис Шмигаль не дав точної відповіді, чи дійсно в Україні запроваджуватимуть локдаун. Однак припустив таку можливість, якщо у більшості областей країни буде введено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Станом на ранок 8 березня, він діє на території чотирьох областей: Івано-Франківської, Чернівецької, Житомирської та Закарпатської. Тобто у цих регіонах вже діє жорсткий карантин.

Натомість у Хмельницькій області з 5 березня діє «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки. Причиною стало зростання рівня госпіталізації. Перехід області у «помаранчеву» зону для її жителів не передбачає додаткових обмежень, але сигналізує про можливість майбутнього переходу до «червоного» рівня.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: що думають люди (результати опитування)