ye-logo.v1.2

Укрзалізниця через посилення карантину зупинила продаж квитків на Івано-Франківщину

Суспільство 1661
Продаж квитків на потяги до Івано-Франківської області Укрзалізниця припинить з опівночі 26 лютого
Продаж квитків на потяги до Івано-Франківської області Укрзалізниця припинить з опівночі 26 лютого. Фото: ілюстративне з фейсбуку Укрзалізниці

Для цього урядовці прийняли додаткові обмеження для «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки.

Завтра, 26 лютого, Укрзалізниця тимчасово зупиняє продаж квитків на потяги до Івано-Франківської області та у зворотному напрямку. Тоді ж на території цього регіону будуть заборонені пасажирські перевезення міжобласного сполучення. Посилення карантину торкнеться не лише місцевих жителів, а й туристів. Запровадження додаткових обмежень пов’язане з встановленням на Івано-Франківщині «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки. Для цього 24 лютого Кабмін прийняв чергові зміни до дії карантину.

За інформацією пресслужби АТ «Укрзалізниця», наразі всі потяги, які прямують через Івано-Франківську область, курсують за графіком. Проте з опівночі 26 лютого до 12 березня буде припинено продаж квитків на залізничний транспорт, який їде у цей регіон та у зворотному напрямку.

«Для людей, які придбали квитки раніше, Укрзалізниця разом з Міністерством інфраструктури опрацьовує механізм, який дасть змогу пасажирам безпечно дістатися місць призначення, — розповідають у пресслужбі залізничників. — Такі пасажири з 26 лютого впродовж 30 днів також можуть повернути квитки, придбані до Івано-Франківщини. Це можна зробити у будь-якій залізничній касі країни. Їм відшкодують повну вартість квитка».

В Укрзалізниці додають, що людям, які планують поїхати в гори, запропоновано альтернативні маршрути. Зокрема, до станцій Ясіня, Кваси, Рахів, Воловець, Сколе та Славське.

Читайте також: На Хмельниччині від коронавірусу починають вакцинувати лікарів

Такі обмеження пов’язанні зі запровадженням з 26 лютого на території Івано-Франківської області «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки. Відповідне рішення 23 лютого прийняла державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як зазначено на офіційному порталі Кабміну, крім обмежень, раніше передбачених для «червоних зон», на території Івано-Франківської області також заборонили посадку й висадку пасажирів на регулярні та нерегулярні рейси міжобласного сполучення усіх видів пасажирського транспорту.

Які карантині новації прийняли урядовці?

За чергові зміни щодо дії карантину урядовці проголосували 24 лютого на черговому засіданні Кабміну. Вони стосуються виключно руху транспорту в областях, на території яких запроваджується «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Відповіді пропозиції вніс Міністр інфраструктури України Владислав Криклій. Він пояснив це необхідністю законодавчо врегулювати додаткові обмеження запровадженні державною комісією з ТЕБ і НС для Івано-Франківської області.

За словами урядовця, на території «червоних» зон буде заборонено регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом та метрополітеном. Однак передбачено низку виключень з цього правила. Найперше, вони стосуються руху транзитного транспорту та приватних автомобілів. Останні можуть вільно їздити за умови перебування у них не більше п’яти осіб з водієм, але без врахування дітей віком до 14 років.

У «червоних» зонах також буде дозволено перевезення службовим та орендованим автотранспортом підприємств, закладів і установ. Кількість пасажирів у ньому має відповідати кількості місць для сидіння, усі повинні перебувати у вдягнених засобах індивідуального захисту. Це транспорт може рухатися виключно за маршрутом, по який проінформовано органи Національної поліції не менше, ніж через два дні до цього.

Читайте також: Перша вакцина від коронавірусу прибула в Україну: що відомо про індійську Covishield

Дозволяються й перевезення спеціальними залізничними рейсами у внутрішньому сполученні. По кожному буде прийматися окреме рішення відповідно до заявки місцевої облдержадміністрації за погодженням міністерств інфраструктури та охорони здоров’я. А питання руху залізницею в приміському сполученні розглядатимуть виключно облдержадміністрації.

На час написання матеріалу постанова з відповідними змінами ще не опублікована на сайті Кабміну. Її приймали з дводенним доопрацюванням, тому її остаточний текст можуть бути внесені уточнення.

Нагадаємо, що на території Хмельницької області з 24 лютого почав діяти «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Він є базовим і передбачає обмеження подібні до тих, які діяли раніше, але з певними послабленнями.

«Жовтий» рівень зберігатиметься поки через погіршення ситуації зі захворюваністю на коронавірус область не переведуть до «помаранчевої» або «червоних» зон карантину. Такий механізм прописаний у постанові Кабміну від 17 лютого. Детальніше про її новації йдеться у матеріалі «Карантин продовжили: які заборони діятимуть».

Читайте також: Залізничну станцію «Хмельницький» модернізують для руху високошвидкісних потягів — міністр

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую