ye-logo.v1.2

Вакцинація від коронавірусу: що думають люди (результати опитування)

Здоров'я 2069
Читачі сайту «Є» поділилися своєю думкою, чи готові вони вакцинуватися від коронавірусу
Читачі сайту «Є» поділилися своєю думкою, чи готові вони вакцинуватися від коронавірусу. Фото: ілюстративне pixabay.com

Понад дві сотні читачів висловилися, чи готові вони робити щеплення від COVID-19.

На сайті «Є» завершилося опитування щодо готовності людей робити щеплення від коронавірусу. Цього тижня в Україну прибула перша вакцина Covishield, вироблена в Індії за технологією шведсько-британської компанії «AstraZeneca». Тому запитали наших читачів, чи готові вони зробити щеплення.

Онлайн-опитування тривало з вечора 23 лютого до ранку 25 лютого. Участь у ньому взяло 208 респондентів, які обрали один зі запропонованих варіантів відповіді: «так», «ні», «залежить від того, якою вакциною», «поки не можу відповісти, потрібен час, щоб зрозуміти наскільки це дієво та безпечно» та «ваш варіант».

Отож, на питання: «Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?», — більшість респондентів натиснула відповідь «ні». Таку думку висловили 35,58 відсотка (74 голоси) учасників опитування.

Проте все ж можна вважати, що більшість респондентів остаточно не визначилися з цим питанням. Зокрема, 28,85 відсотка (60 голосів) респондентів обрали відповідь «залежить від того, якою вакциною», а 21,15 відсотка (44 голоси) — «поки не можу відповісти, потрібен час, щоб зрозуміти наскільки це дієво та безпечно».

Найбільше голосів набрала відповідь «ні»

Найбільше голосів набрала відповідь «ні»

Натомість 13,94 відсотка (29 голосів) учасників опитування натиснули на відповідь «так», заявивши про свою готовність зробити щеплення від коронавірусу. І лише один читач запропонував свій варіант відповіді. Респондент написав, що вже перехворів.

Однак наголошуємо, що це опитування не є репрезентативним і не може ілюструвати реальну громадську думку.

Нагадаємо, поки що Україна отримала 500 тисяч доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Як пояснив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, спершу робитимуть щеплення працівникам медзакладів, у яких лікують пацієнтів з COVID-19. Вакцинація є добровільною.

«За попередньою інформацією, 38 відсотків медиків відмовилися від вакцинації. Але потрібно враховувати, що частина з них перехворіла на коронавірус і має до нього набутий імунітет. У таких випадках рекомендується відтермінувати щеплення на шість місяців», — зазначив Віктор Ляшко.

А Хмельницька область отримала 18 тисяч 300 доз Oxford/AstraZeneca (Covishield) 25 лютого. Такої кількості достатньо, щоб зробити щеплення для 9 тисяч 150 людей, які мають отримати по дві ін’єкції. Того ж дня в області стартувала кампанії вакцинації.

Першими щеплення отримали працівники Хмельницької міської лікарні. Впродовж дня вакцинували 14 медиків.

За словами заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Володимира Юр’єва, на першому етапі вакцинації заплановано зробити щеплення для 2 тисяч 520 жителів області. Серед них — 892 медики, які залученні для лікування пацієнтів з коронавірусом, та 1 тисяча 374 працівників і мешканців інтернатів для літніх людей.

Також нагадаємо, що вакцину Covishield виробляють в Інституті сироватки крові Індії. Рекомендацію до її використання Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила 15 лютого, а в Україні її зареєстрували — 22 лютого.

Проте Covishield не є розробкою індійських науковців. Вона є аналогом вакцини Oxford/AstraZeneca, яку створили науковці Оксфордського університету спільно зі шведсько-британською компанією «AstraZeneca». Тому фактично вакцина одна й та ж, але має різних виробників.

Термін її придатності становить шість місяців при температурі зберігання від +2 до +8 градусів. У Всесвітній організації охорони здоров’я ефективність цієї вакцини раніше оцінили у понад 63 відсотки. Але дослідження, опубліковані британським медичним журналом «The Lancet», показують, що її ефективність може сягати понад 90 відсотків.

Серед побічних ефектів цієї вакцини називають чутливість, біль, свербіж, набряк або синці на ділянці, де була зроблена ін’єкція. А також можливі: лихоманка, блювота й симптоми характерні для грипу: висока температура, біль у горлі, нежить, кашель.

Читайте також: На Хмельниччині фіксують випадки повторного інфікування Covid-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую