ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Чому Симчишин критикує нинішній адаптивний карантин

Суспільство 2909
Олександр Симчишин вважає неправильним запроваджувати для всієї області однакові карантинні обмеження
Олександр Симчишин вважає неправильним запроваджувати для всієї області однакові карантинні обмеження. Фото: автора

На переконання міського голови, державна комісія має враховувати думку місцевого самоврядування щодо карантинних обмежень.

Сьогодні, 10 березня, під час онлайн-спілкування зі жителями громади Хмельницький міський голова Олександр Симчишин отримав кілька питань, які стосуються можливого посилення карантину. Він зазначив, що не має на них відповіді… І розкритикував нинішню модель адаптивного карантину.

За словами Олександра Симчишина, «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки запроваджує державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Так було й восени минулого року. Однак тоді її представники цікавилися думкою органів місцевого самоврядування щодо визначення переліку обмежень. Нині ж посилення карантину для очільників громад є такою ж несподіванкою як і для їх жителів.

«Восени минулого року під час адаптивного карантину державна комісія гукала нас на свої засідання. І це було правильно. Тоді я з головою облдержадміністрації пояснювали, чому Хмельницький має працювати попри «червону» зону, — розповідає Олександр Сергійович. — Вважаю, що й наразі всі сфери мають працювати. Але, якщо будуть певні рішення, то контроль за їх виконанням лягатиме на поліцію. І ми, на жаль, нічого не зможемо зробити».

Голова Хмельницької громади також вважає неправильним запроваджувати для всього регіону єдиний рівень епідеміологічної небезпеки, а не для певних населених пунктів, як це було раніше.

До теми: «У мене є антитіла»: Симчишин розповів, чи планує вакцинуватись

За його словами, з 5 березня уся Хмельниччина у «помаранчевій» зоні через перевищення рівня госпіталізації (перевищенням вважається понад 60 випадків на сто тисяч населення — авт.). Проте у Хмельницькому цей показник тоді становив 56 випадків на сто тисяч населення, а загалом по області було 62,5 випадки (станом на ранок 10 березня цей показник становив 63,4 — авт.).

«Як на мене, це неправильно. Бо може бути якийсь район, наприклад Теофіпольський, де хворих може бути набагато менше, ніж у сусідньому. Навіщо їх обох заганяти в одну й ту ж зону?», — зазначив міський голова.

Нагадаємо, наразі «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки діє у чотирьох областях: Івано-Франківській, Чернівецькій, Житомирській та Закарпатській. Минулого тижня прем’єр-міністр Денис Шмигаль припустив, що перелік таких регіонів розшириться. Це він пояснив початком в Україні третьої хвилі пандемії коронавірусу. Відповідно очільник уряду не виключає запровадження для всієї країни нового локдауну.

«Якщо більшість областей потрапить у «червоні» зони, скоріш за все доведеться повертатися до моделі локдауну, який вже запроваджувався в Україні. Дуже не хотілося б цього робити — суспільство та окремі галузі економіки виснажені такими обмеженнями. Тому хочу звернутися до громадян: коронавірус нікуди не дівся та є у всьому світі», — зазначив Денис Шмигаль.

Читайте також: Вакцини від коронавірусу: відмінності між препаратами, які має отримати Україна

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую