ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому попрощалися з митрополитом Антонієм (Махотою)

Суспільство 7491
Прощання з владикою проходило у кафедральному соборі Апостола Андрія Первозванного
Прощання з владикою проходило у кафедральному соборі Апостола Андрія Первозванного. Фото: Артема Баландіна

Панахиду відправив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Сьогодні, 26 березня, хмельничани провели в останню путь митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Православної Церкви України Антонія (в миру — Владислав Васильович Махота). Прощання з владикою проходило у кафедральному соборі Апостола Андрія Первозванного, що у мікрорайоні Дубове.

Щоб віряни могли попрощатися з владикою, домовину з його тілом доставили у кафедральний собор 25 березня. Двері храму були відчинені впродовж всієї доби. Безпосередній чин поховання митрополита та панахида, яка йому передувала, відбулися сьогодні. 

З владикою прощалися віряни та священнослужителі...

Відправити панахиду за владикою Антонієм у Хмельницький приїхав Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Відправити панахиду за владикою Антонієм у Хмельницький приїхав Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

За словами Блаженнійшого Епіфанія, смерть владики Антонія — це велика втрата для Православної Церкви України, адже він відіграв значну роль у її розбудові. Особливо на Хмельниччині. Почав він свою місію у Криму, саме там він став священником, а далі — першим архієреєм і був направлений у Хмельницький.

Владика розпочав розбудовувати місцеву єпархію фактично з нуля майже чверть століття тому й до самої смерті наполегливо трудився.

«Владика розпочав розбудовувати місцеву єпархію фактично з нуля майже чверть століття тому й до самої смерті наполегливо трудився. У спілкуванні зі мною часто радів, що Господь допомагав і сприяв йому у цій справі, — розповідає Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. — Бог дав владиці Антонію багато талантів: він був мудрим архіпастирем, доброю, щирою та відвертою людиною, намагався завжди допомагати іншим. І мені як настоятелю він теж часто допомагав порадою та всіляко підтримував. Особливо це було відчутно під час проведення Об’єднавчого собору, який відбувся 15 грудня 2018 року в стінах Святої Софії Київської».

Митрополита Антонія поховали на території кафедрального собору Апостола Андрія Первозванного.

Після відправленої панахиди митрополита Антонія поховали на території кафедрального собору Апостола Андрія Первозванного. 

Співчуваємо рідним та близьким митрополита Антонія (Махоти), а також — усім парафіянам. Вічна пам’ять йому та Царство Небесне.

Нагадаємо, що серце владики Антонія зупинилося 23 березня на 55-му році життя. Детальніше про його життєвий шлях читайте у матеріалі «Про прихід до Бога, вибір та віру митрополита Антонія Махоти».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую