ye-logo.v1.2

У Хмельницькому вводять нові обмеження через ріст захворюваності на COVID-19

Суспільство 3965
Від 29 березня у Хмельницькому діятимуть додаткові карантинні обмеження
Від 29 березня у Хмельницькому діятимуть додаткові карантинні обмеження. Фото: з архіву

Діятимуть вони з 29 березня.

Сьогодні, 26 березня, у Хмельницькому відбулось засідання комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, де ухвалили ряд обмежувальних заходів. Про це повідомив заступник хмельницького міського голови Роман Примуш під час брифінгу.

«Подовжили ті заходи, які діяли минулого тижня – заборонені розважальні заходи, масові заходи, робота культурних закладів. Також ми відстежували ситуацію по закладах освіти. На засіданні питання обговорили й прийняли рішення, що 5-11 класи переходять на дистанційний режим навчання. Початкові класи навчатимуться в звичному режимі з врахуванням всіх протиепідеміологічних заходів. Викликано це низкою факторів, зокрема тим, що дітей початкових класів батьки не завжди можуть залишити вдома самих», - зазначив Роман Борисович.

За його словами, ще одна причина залишити учнів початкових класів у звичному режимі навчання – їх невелика кількість. 

«Запровадили обмеження, які стосуються розважальних закладів. Фактично ми заборонили їх роботу після 22:00. Є дуже багато ризиків інфікування у нічних клубах. У цих закладах фіксуємо багато порушень. Не вводили поки обмежень у роботі ринків, вони працюють в тому ж режимі, що й раніше», - каже Роман Примуш.

У зв’язку з ростом захворюваності, цілком можливо, що область увійде до «червоної» зони. Заступник міського голови зазнає, що громадський транспорт у такому випадку зупиняти не будуть.

«Транспорт - чутливе питання. Бо якщо обмежувати транспорт, треба дати якусь альтернативу громадянам. Заборонивши транспорт, ми маємо запустити спецперевезення. Об'єктивно, це буде той самий транспорт тільки називатиметься «спецперевезення». Це призведе лиш до скупчення людей. Якщо будемо у «червоній» зоні, то будемо посилювати заходи дотримання карантинних обмежень у транспорті, але поки не розглядається питання його зупинки», - додав Роман Борисович.

Заходи із запобігання поширенню COVID-19, що діють від 29 березня на території Хмельницької міської територіальної громади:

- заборонено приймання відвідувачів у закладах розважальної діяльності в тому числі розташованих в торговельно-розважальних центрах;

- заборонено роботу після 22-ї та до 7-ї години суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

- заборонено роботу гуртків у закладах всіх форм власності, за виключенням організації роботи гуртків в дистанційному режимі.

- з 29 березня учні 5-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів переходять на дистанційну форму навчання; учні 1-4-х класів навчатимуться очно. Уся позашкільна та гурткова робота також відбуватиметься дистанційно.

Дитячі садки працюватимуть у звичному режимі.

Чинними залишаються також обмеження, що діють на території Хмельницької міської територіальної громади від 22 березня 2021 року. Відповідно до них забороняється:

- проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, області, міста та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників;

- приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, музеїв, суб’єктів господарювання, пов’язаних з виробництвом аудіовізуальних творів та кінотеатрів (з наповненістю кінозалів або залів до 50 відсотків місць за умови дотримання шахового порядку розміщення у кожному окремому кінозалі або залі).

Читайте також: В Україну доставили китайську вакцину CoronaVac: кому вводитимуть препарат

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую