ye-logo.v1.2

Рибалили в нерест: на Хмельниччині виявили пів сотні порушень

Суспільство 1493
Протягом 14 днів інспектори виявили майже 50 порушень
Протягом 14 днів інспектори виявили майже 50 порушень . Фото: пресслужби рибоохоронного патруля

На деяких рибалок відкриті кримінальні провадження.

З початку квітня інспектори рибоохоронного патруля зафіксували 45 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. За інформацією пресслужби рибоохоронного патруля, за цей час вони вилучили у порушників 43 одиниці заборонених знарядь лову.

«Складено дев’ять протоколів за частиною 4 статті 85, 24 - за частиною 3 статті 85, один – за статтею 85-1 та чотири – за частиною 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Накладено штрафів на суму 2 040 гривень. Збитки, завдані рибним запасам, склали 6 528 гривень», - йдеться у повідомленні.

Водночас на деяких рибалок були відкриті кримінальні провадження. До прикладу, 12 квітня на річці Південний Буг поблизу села Марківці Хмельницького району було викрито місцевого мешканця, який сіткою ловив рибу з дерев’яного човна. Чоловік впіймав понад сотню карасів, що становить майже 1800 гривень збитків.

Наступного дня, 13 квітня, було викритто ще одного порушника, який ловив рибу сіткою. Цього разу на річці Вовчок поблизу села Гатна Хмельницького району. Рибалка впіймав близько 140 карасів, 7 окунів та 2 плітки. Завдано збитків у розмірі понад 2 650 гривень.

За обома фактами відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

Нагадаємо, з першого квітня на Хмельниччині розпочалася весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойм.

Любительський та спортивний лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в межах району діяльності Управління Держрибагентства у Хмельницькій області, заборонений у такі строки:

у річках та їх кореневих водах з 01 квітня по 20 травня (включно);
на водосховищах, озерах, ставках з 01 квітня по 10 червня (включно);
в придаткових системах водних об’єктів (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 30 червня (включно) .
Також з 1 квітня по 30 червня встановлюється заборона на добування раків. Вона пов’язана із виношуванням ними ікри, личинок та першою линькою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую