ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Шкоду від забруднення Шепетівки відходами оцінили у понад 36 мільйонів гривень

Суспільство 1298
Завдані збитки довкіллю оцінили у понад 36 мільйонів гривень
Завдані збитки довкіллю оцінили у понад 36 мільйонів гривень. Фото: ілюстративне pixabay.com

Екологи підозрюють у цьому підприємство, яке мало б відправити відходи на утилізацію.

У Шепетівці виявили речовину невідомого походження з різким запахом нафтопродуктів. Такі відходи були вивантажені на одній зі земельних ділянок міста. Надалі було з’ясовано, що вони потрапили у Шепетівку зі сусідньої області. Завдані збитки довкіллю оцінили у понад 36 мільйонів гривень. Про це повідомили представники Державної екологічної інспекції у Хмельницької області.

За їх інформацією, площа забруднення земельної ділянки сягнула 982 метрів квадратних. Лабораторні дослідження ґрунту показали, що невідомою речовиною є металошлам, тобто відходи виробництва підшипників. Це небезпечне сміття має високий вміст міді, нафтопродуктів, нікелю, фосфору, хлоридів і цинку.

Завдану довкіллю шкоду від забруднення металошламом екоінспектори оцінили у 36 мільйонів 140 тисяч 700 гривень. Також вони встановили, що у Шепетівку небезпечні відходи потрапили з Волинської області. Відповідальність за це несе підприємство, яке мало б доставити їх на утилізацію.

«Представники ПАТ «СВК Україна» (зареєстроване у Волинській області — авт.) і ТОВ «Утильвторпром» (зареєстроване в Одесі — авт.) уклали мі собою договір. Згідно з ним, останнє мало доправити відходи на утилізацію з Луцька в Горишні Плавні Дніпропетровської області. Проте «Утільвторпром», залучивши до перевезення автотранспорт однієї фізичної особи-підприємця, металошлам у Шепетівці», — зазначили у пресслужбі Державної екологічної інспекції у Хмельницької області.

Також екоінспектори додають, що представники прокуратури вже спрямували позов до Шепетівського міськрайонного суду про відшкодування понад 36 мільйонів гривень завданої довкіллю шкоди.

Читайте також: Хмельницьких лісників оштрафують за спалювання деревини біля лісу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую