ye-logo.v1.2

Хмельницьким інспекторам з паркування дозволили евакуйовувати автомобілі порушників

Суспільство 4675
Спершу інспектори лише попереджуватимуть водіїв про адміністративну відповідальність
Спершу інспектори лише попереджуватимуть водіїв про адміністративну відповідальність. Фото: автора

Однак евакуатор для них ще мають придбати.

Сьогодні, 24 червня, члени виконкому Хмельницької міської ради надали повноваження інспекторам з паркування штрафувати водіїв, які залишають авто у недозволених місцях. Також затвердили їх форму й дозволили евакуювати транспорт злісних порушників. Заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук заявив, що таким чином був зроблений останній крок до створення інспекції з паркування.

За його словами, повноваження притягувати до відповідальності порушників правил паркування надали двом інспекторам. Наразі вони завершують проходити стажування у містах, в яких вже працює така інспекція. Тому невдовзі вони вийдуть на вулиці Хмельницького.

«Найперше вони контролюватимуть центральну частину міста, де є проблеми з проїздом громадського транспорту. Зокрема, на вулиці Соборній. А після створення платних парковок інспектори зможуть перевірити у своїй системі, чи сплатив за неї водій», — розповів Микола Ваврищук.

Він додав, що спершу інспектори лише попереджуватимуть водіїв про адміністративну відповідальність. Проте через місяць-два почнуть штрафувати. Тоді ж заплановано збільшити штат інспекторів. Попередньо до чотирьох людей. Крім того, для інспекторів ще мають придбати евакуатор для тимчасового затримання автомобілів злісних порушників.

Отож, поки такі повноваження надали інспекторам з паркування управління транспорту та зв’язку Лижнику Вадиму Віталійовичу й Остапішину Івану Івановичу. Вони зможуть виписувати штрафи за частинами 1, 2 та 7 статті 122 і частинами 1, 2 та 8 статті 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, йдеться про випадки, коли водій припаркував автомобіль посеред тротуару, на зупинці громадського транспорту, не заплатив за платну парковку…

Один з варіантів літньої форми інспекторів з паркування

Один з варіантів літньої форми інспекторів з паркування

А евакуйовувати транспортні засоби інспектори зможуть відповідно до статті 265-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Однак під час тимчасового затримання автомобіля вони зобов’язані повідомити про це поліцію.

Крім того, вже затверджено формений одяг інспекторів з паркування. Він має темно-синій колір (хоча виглядає як чорний — авт.). На верхній частині рукава розміщено шеврон, а на спині нанесено напис «Інспектор з паркування». Під час презентації одного з варіантів літньої форми члени виконкому зазначили, що розпізнавальний знак також необхідно розмістити на грудях.

Інспектори матимуть нагрудні камери та планшети. За допомогою останніх вони складатимуть протоколи про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, сайт «Є» дізнався, що один з інспекторів з паркування Вадим Лижник раніше працював у комунальному підприємстві «Електротранс». А його колега Іван Остапішин був старшим інспектором Управління патрульної поліції в Хмельницькій області. Після звільнення з правоохоронних органів працював у Службі автомобільних доріг у Хмельницькій області й у товаристві з обмеженою відповідальністю «Техтрансконтроль».

Читайте також: У хмельницькому парку взялися розчищати водойму: що мають зробити

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую